‚Rossoneri‘ v milánskom derby zdolali Inter 3:0 a blížia sa k pohárovým priečkam, ich mestskému rivalovi patrí v tabuľke Serie A štvrtá priečka.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Juraj Kucka sa tešil z nečakane hladkého víťazstva svojho AC Miláno v šlágri 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže nad mestským rivalom Interom. V súboji trénerského učňa s učiteľom si tím vedený Sinišom Mihajlovičom poradil s mužstvom Roberta Manciniho 3:0.

Ďalšie výsledky 22. kola Serie A:

Zaujímavý ťah trénera Manciniho

Skóre zápasu otvorili hráči milánskeho AC v 35. minúte, keď sa po centri japonského stredopoliara Keisukeho Hondu, zrejme najlepšieho hráča na ihrisku, presadil stopér Alex, ktorý poslal loptu do siete hlavou. Pre Internazionale to bol v tejto sezóne vôbec prvý inkasovaný gól po hlavičke. Obrancovia „modro-čiernych“ to však brazílskemu hráčovi výrazne uľahčili, do súboja s ním nešiel ani jeden z nich.

Tréner Interu Roberto Mancini spravil zaujímavý ťah v zostave, keď do základnej jedenástky nominoval čerstvú posilu Édera, ten prišiel do Milána len v piatok po prestupe z janovskej Sampdorie. Brazílsky útočník, ktorý však už od minulého roka reprezentuje Taliansko, patril k najaktívnejším hráčom v prvom polčase a neustálym pohybom zamestnával obranu AC.

Icardi nepremenil pokutový kop

Vývoj zápasu sa mohol dramaticky zmeniť v 70. minúte, keď hlavný rozhodca zápasu Antonio Damato nariadil pokutový kop po diskutabilnom zákroku stredného obrancu Alexa na útočníka Interu Maura Icardiho, ktorý sa do zápasu dostal až v priebehu druhého polčasu.

Argentínčan však ponúknutú šancu nevyužil, jeho strela z bieleho bodu mierila len do žrde. „Dokonca som si roztrhol nohavice na kolenách, takú som ma radosť. Bol to rozhodujúci moment,“ oslavoval Icardiho nezdar Mihajlovič. Srb pred koncom aktívnej hráčskej kariéry strávil dva roky v drese Interu a s trénerstvom začínal v Maniciniho realizačnom tíme.

Po nepremenenej penalte Interu si mužstvo AC vytvorilo tlak, z ktorého aj napokon v 73. minúte vyplynul gól na 2:0. Na prudkú prihrávku 21-ročného útočníka M’Bayeho Nianga si nabehol vo vymedzenom území jeho ofenzívny partner Carlos Bacca a presne mierenou strelou prekonal brankára Interu Samira Handanoviča. Kolumbijčan Bacca sa po prestupe z FC Sevilla dostáva do streleckej formy, na konte má už 11 gólov v aktuálnej sezóne Serie A.

Kuckovi zápas vyšiel

Veľmi vydarený zápas odohral aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý nastúpil v základnej zostave a bol po celý čas aktívny na oboch koncoch ihriska. 28-ročný rodák z Bojníc vybojoval v obrane niekoľko cenných lôpt a v útočnej fáze dokázal vytvoriť šance pre svojich spoluhráčov.

Výkon niekdajšieho hráča FC Janov či Sparty Praha v pozitívnom zmysle zaujal množstvo fanúšikov. Viceprezident AC Miláno Adriano Galliani po stretnutí na adresu Slováka nešetril slovami chvály. „Dnes večer som bol neskutočne ohromený hrou Juraja Kucku. Má neuveriteľne fyzické schopnosti,“ vyhlásil Galliani pre oficiálnu stránku „rossoneri“ a dodal: „Fantastický bol aj Alex. V uplynulej sezóne ho priveľmi limitovali zranenia, ale je to špičkový hráč. Honda je naším kľúčovým mužom. Bacca je zase mimoriadny strelec, má jednu šancu a tú využije. Pred bránkou je nemilosrdný.“

Na konečných 3:0 zvýšil v 77. minúte Francúz Niang, ten po zápase neskrýval nadšenie: „Chceli sme dnes vyhrať, pretože to je veľmi dôležité pre postavenie v tabuľke, pre fanúšikov a taktiež pre klub,“ povedal pre televíziu Mediaset Premium jeden z kľúčových aktérov milánskeho derby. „Som veľmi šťastný a chcem sa za to poďakovať Sinišovi Mihajlovićovi, pretože mi dal túto možnosť. Vždy sme stáli za trénerom, núti nás tvrdo pracovať a výsledky tejto práce začínajú prichádzať,“ dodal mladý útočník.

Nespokojný bol po zápase tréner Interu Roberto Mancini: „Chcem zagratulovať AC, ale takýto výsledok sme si nezaslúžili. V tejto chvíli sa nám vôbec nedarí,“ konštatoval kouč. „Zaslúžili sme si prvý polčas vyhrať 1:0, a nie prehrať. V prvej časti sme hrali naozaj dobre, preto ani nemôžem svojim hráčom nič vyčítať. Po nepremenenej penalte však prišiel psychologický kolaps,“ zhrnul svoje pocity 51-ročný kormidelník „modro-čiernych“, ktorý sa musel päť minút pred koncom riadneho hracieho času porúčať z lavičky. Nechal sa vyprovokovať domácimi divákmi a ukázal im vztýčený prostredník. „Áno, urobil som to. Fanúšikovia ma slovne urážali, podľa mňa v tom priestore nemali čo hľadať,“ vysvetľoval Mancini.