Slovenský útočník skóroval po desiatich zápasoch, predtým naposledy pri víťazstve 5:4 nad New York Islanders 15. decembra 2016.
BOSTON 21. januára (WebNoviny.sk) – Náhradný brankár Scott Darling a strelec veľkých gólov Marián Hossa rozhodli o víťazstve Chicaga na ľade Bostonu 1:0 v piatkovom zápase NHL. Keď sa už oba tímy za bezgólového stavu pomaly pripravovali na predĺženie, Hossa dostal parádnu prihrávku od Tannera Kera a nepohrdol ňou – 1:26 min pred koncom tretej tretiny prekonal Tuukku Raska.

Ďalšie góly už nepadli. Hossa sa stal prvou hviezdou zápasu a Darling s 30 zákrokmi a druhým shutoutom v sezóne druhou. Sedemnástemu zásahu svojho syna v tomto súťažnom ročníku NHL sa v TD Garden osobne prizeral aj František Hossa zahalený v drese s číslom 81, keďže v tejto časti sezóny Blackhawks berú na zápasy počas „tripu“ aj svojich otcov.

Hossa skóroval po desiatich zápasoch
Marián Hossa, ktorý pred 9 dňami oslávil 38. narodeniny, po skvelom úvode sezóny dlhší čas hľadal streleckú formu. Skóroval po desiatich zápasoch, predtým naposledy pri víťazstve 5:4 nad New York Islanders 15. decembra 2016. Medzitým vynechal 5 stretnutí pre zranenie v hornej časti tela.

„Samozrejme, je to skvelý pocit, najmä keď hráme pred očami svojich otcov. V posledných dvoch zápasoch u súperov sa nám podarilo získať 4 body, čo je výborné. Užívame si to,“ povedal Marián Hossa podľa webu NHL. Ku gólu s poradovým číslom 516 v NHL ešte doplnil: „Korčuľoval som k bránke a zrazu som mal puk na hokejke. Snažil som sa čo najrýchlejšie do toho udrieť a bol z toho pekný gól.“

Hossov krajan z útoku Chicaga Richard Pánik nebodoval, odkorčuľoval 14 minút. Na druhej strane kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral solídnych 22:50 min s jednou mínuskou, ale aj tromi zblokovanými strelami na konci. „Čo na to povedať? Je to nešťastné. Tvrdo sme bojovali. Do konca chýbala minúta a pol a my sme dostali gól. Zmazali sme tým všetko, čo sme urobili v predchádzajúcich 58 minútach,“ nerád konštatoval Claude Julien z lavičky Bostonu.

Bez bodu v piatok zostal aj útočník Detroitu Tomáš Tatar. Jeho tím na ľade Buffala viedol 1:0 aj 2:1, ale napokon odchádzal s prehrou 2:3 po predĺžení. Kyle Okposo skóroval 26 sekúnd pred koncom nadstavenej päťminútovky. Tatar trikrát vystrelil a pripísal si aj plusový bod, Tomáš Jurčo opäť nehral.

So svojím tímom neuspel ani Andrej Sekera, aj keď veľmi tesne. Edmonton doma podľahol Nashvillu 2:3 po nájazdoch, keď v záverečnej „lotérii“ uspeli len hráči hostí Ryan Ellis a James Neal. Sekera odkorčuľoval 25:07 min, najviac spomedzi všetkých hráčov Oilers. Zblokoval tri strely súperových hráčov.

Historický večer prežil Henrik Sedin
Historický večer prežil Henrik Sedin. Skúsený švédsky center sa dočkal krásneho jubilea – tísíceho bodu v NHL. Vo víťaznom dueli Vancouveru s Floridou (2:1) práve H. Sedin v 26. min odpovedal na gól českého nezmara Jaromíra Jágra, keď rutinérsky bekhendom zakončil pomedzi betóny bývalého spoluhráča Roberta Luonga. Bol to 233. gól a v súčte s 767 asistenciami tisíci bod 36-ročného rodáka z Örnsköldsviku v 1213. zápase v rámci tzv. regular season NHL. H.

Sedin sa stal 85. hráčom v histórii najslávnejšej profiligy s tisíckou bodov na konte a zároveň 38. hokejistom, ktorý to dosiahol v drese jedného klubu a štvrtým Švédom po Matsovi Sundinovi, Nicklasovi Lidströmovi a Danielovi Alfredssonovi. Potreboval na to 16 sezón. Po Sedinovom góle nastalo objatie so všetkými spoluhráčmi, ktorí zo striedačky naskákali na ľad a diváci v hľadisku Rogers Areny tlieskali v stoji. Na svetelnej kocke sa pripomínali fragmenty Sedinovej zámorskej profikariéry. O tesnom víťazstve Canucks rozhodol v 44. min švajčiarsky obranca Luca Sbisa.

Sumáre:

Carolina – Pittsburgh 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Góly: 48. Stalberg (Hainsey, Slavin) – 13. Daley, 27. Hagelin (Gaunce, Kessel), 33. Sheary (Rust), 33. Kunitz (Fehr, S. Wilson), 38. Kessel (Malkin, Schultz), 47. Malkin (Guentzel, Schultz), 50. Sheary (Crosby, Rust)

Boston – Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 59. Marián Hossa (Kero, Hinostroza)
Marián Hossa odohral 12:45 min, 1 gól, 2 strely, 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14:00 min – Zdeno Chára (Boston) odohral 22:50 min, 1 mínuska, 1 „hit“, 3 zblokované strely

Buffalo – Detroit 3:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 26. Reinhart (Eichel, Ristolainen), 56. R. O´Reilly (Franson, Falk), 65. Okposo (R. O´Reilly, Eichel) – 10. F. Nielsen (Green), 54. Helm (Abdelkader, Marčenko)
Tomáš Tatar odohral 17:27 min, 3 strely, 1 pluska

New Jersey – Montreal 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Santini (Parenteau, Hall) – 6. Galchenyuk (A. Radulov, Beaulieu), 44. Sh. Weber (A. Radulov, Galchenyuk), 45. Pacioretty (Galchenyuk, A. Radulov)

Edmonton – Nashville 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 38. Hendricks (Kassian), 56. Lucic (Draisaitl, McDavid) – 38. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 47. Ellis (Johansen, Irwin), rozhodujúci nájazd Ellis
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 25:07 min, 2 strely, 1 „hit“, 3 zblokované strely

Vancouver – Florida 1:1 (0:0, 1:1) po II. tretine
Góly: 26. H. Sedin (D. Sedin, Edler) – 24. Jágr (McCann, Marchessault)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.