Video: Hlaváčková mala s úderom rátať, reaguje Hingisová

Andrea Hlaváčková ako spoluhráčka Lucie Hradeckej skončila s prasklinou kostičky pri ľavom oku. Tandem H+H napokon prehral nielen v semifinále, ale aj v derby o bronz proti Barbore Strýcovej a Lucii Šafářovej.BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Švajčiarska tenisová veteránka Martina Hingisová si minimálne svojím chladným správaním po zasiahnutí súperky napospol nevyslúžila pochvaly. Spätne vyhlásila, že Češka Andrea Hlaváčková v semifinále olympijskej štvorhry žien na OH v Riu de Janeiro mohla ako skúsená deblistka predpokladať loptičku smerujúcu na telo.

„Odvracali sme mečbal. Mala som v úmysle zahrať úder jej smerom. Mala s tým rátať. Také čosi sa vo štvorhre môže stať. Išlo to však vyššie, než som zamýšľala,“ povedala 35-ročná košická rodáčka Hingisová podľa SDA, komentár citoval napríklad Aargauer Zeitung.

Hlaváčková ako spoluhráčka Lucie Hradeckej skončila s prasklinou kostičky pri ľavom oku. Tandem H+H napokon prehral nielen v semifinále, ale aj v derby o bronz proti Barbore Strýcovej a Lucii Šafářovej. Hlaváčková vyhlásila, že ju Švajčiarka sklamala najmä poukazovaním na dĺžku ošetrenia namiesto súcitnejšieho prístupu. Hingisová a Timea Bacsinszká vo finále podľahli Ruskám Jekaterine Makarovovej a Jelene Vesninovej.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016