Víťazný zápas odchytal Peter Budaj za Los Angeles proti Pittsburghu, Jaroslav Halák mal 40 zákrokov, ale New York Islanders prehral s Philadelphiou.NEW YORK 4. novembra (WebNoviny.sk) – Útočník hokejového Chicaga Marián Hossa je už druhý najlepší na Slovensku narodený strelec v histórii kanadsko-americkej NHL. Dvoma zásahmi do bránky Colorada sa 37-ročný Hossa s 504 gólmi na konte dostal v historickej tabuľke najlepších slovenských strelcov zámorskej profiligy pred Petra Bondru. Najlepším slovenským kanonierom v NHL je Stan Mikita s 541 gólmi.

V tejto sezóne to zatiaľ Hossovi poriadne sype. V desiatich zápasoch zaznamenal 5 gólov a pridal 4 asistencie. Jeho krajan Richard Pánik vo štvrtok v noci nebodoval. Chicago aj vďaka shutoutu brankára Coreyho Crawforda dosiahlo víťazstvo 4:0, ktoré je pre Blackhawks štvrtým v rade. Prvou hviezdou zápasu sa stal Crawford, hneď za nám nasledoval Hossa.

„Je fantastický, pokojný, výnimočný, nevie, čo je to frustrácia,“ ocenil výkon brankára Crawforda dvojgólový strelec Hossa na webe NHL. „Cítim sa výborne. Mám pocit, že som veľmi dobre čítal hru,“ odpovedal Crawford.

Skvelú premiéru v novej sezóne má za sebou Daňo

Skvelú premiéru v novej sezóne na ľade NHL má za sebou Marko Daňo. Mladého útočníka povolal Winnipeg z farmy v Manitobe už minulý piatok, ale šancu v zápase mu dal až teraz vo štvrtok a Daňo gólom v 52. min na 3:3 poslal do predĺženia súboj na horúcom ľade Washingtonu. Pritom odohral iba 6:27 min čistého času. Celkovo to bol Ďanov 70. zápas v NHL a 14. gól. Washington napokon zvíťazil 4:3, keď vo štvrtej minúte predlĺženia zaúradoval ruský kanonier Alexander Ovečkin a druhým gólom v zápase rozhodol o 2 bodoch pre domácich.

Do štatistik produktivity sa vo štvrtok zapísal aj obranca Edmontonu Andrej Sekera, ktorý v 49. min asistoval pri góle Adama Larssona na ľade New Yorku Rangers. Hostia vtedy viedli 3:2, ale v Madison Square Garden napokon podľahli 3:5. Domáci naklonili zápas na svoju stranu zásluhou gólu Ricka Nasha 1:21 min pred koncom tretej tretiny a do prázdnej bránky potom pečatil skóre J. T. Miller.

Dobrý výkon podal Jaroslav Halák

Dobrý výkon podal v bránke tímu New York Islanders Jaroslav Halák, ale na víťazstvo nad Philadelphiou jeho 40 zákrokov nestačilo. „Ostrovania“ prehrali na domácom ľade s „letcami“ 2:3 po samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil kapitán hostí Claude Giroux. Skúsený exekútor podobných situácií oklamal Haláka blafákom do forhendu, pričom predtým naznačil pohyb do opačnej strany.

Po troch prehrách v sérii sa víťazstva dočkal Peter Budaj. Skúsený 34-ročný gólman prispel k triumfu Los Angeles nad obhajcom Stanleyho pohára Pittsburghom 3:2 po predĺžení 21 zákrokmi. Je pozoruhodné, že ani piate víťazstvo Kings s v tejto sezóne s Budajom v bránke sa nezrodilo v riadnom hracom čase – štyri prišli v predĺžení a jedno v nájazdoch.

Sumáre:

New York Islanders – Philadelphia 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 40. Tavares (Cizikas, Hickey), 53. Seidenberg (Bailey, De Haan) – 32. Konecny (Gudas), 60. Read (Cousins, Streit), rozhodujúci nájazd C. Giroux
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 65 minút, kryl 40 zo 42 striel a 1 nájazd, úspešnosť 95,2%

Buffalo – Toronto 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly:26. M. Foligno (J. Larsson, Reinhart) – 5. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk), 22. Marner
Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:53 min, 1 mínuska, 2 hity, 2 zblokované strely

New York Rangers – Edmonton 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Góly: 9. K. Hayes (Grabner, Skjei), 36. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 50. J. Fast (Pirri, Skjei), 59. Rick Nash (Holden, Stepan), 59. J. T. Miller (Holden, K. Hayes) – 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Eberle), 31. Maroon (Puljujärvi), 49. A. Larsson (Sekera, Letestu)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18:32 min, 1 asistencia, 1 hit

Chicago – Colorado 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Toews (Keith), 16. Marián Hossa (Panarin, Anisimov), 41. Marián Hossa (Keith), 53. Panarin (P. Kane)
Marián Hossa odohral 19:35 min, 2 góly, 2 strely, 2 plusky, 1 hit, 2 zblokované strely, 2. hviezda zápasu, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 12:33 min, 1 pluska, 2 hity, 1 zblokovaná strela

Washington – Winnipeg 4:3 po predĺž. (1:0, 2:0, 0:3 – 1:0)
Góly:15. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Williams), 22. Oshie (Burakovsky), 31. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 64. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström) – 43. Enström, 46. Lowry (Byfuglien), 52. Daňo (Copp, Tanev)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 6:27 min, 1 gól, 2 trestné minúty, 1 strela, 1 hit

Tampa Bay – Boston 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly:16. Hedman (Kučerov, V. Filppula), 29. T. Johnson (Stralman, Stamkos), 51. T. Johnson (Coburn, Koekkoek) – 5. Carlo (Bergeron), 11. Spooner (Krug, Krejčí), 25. Pastrňák (Bergeron, Marchand), rozhodujúci nájazd J. Hayes
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:48 min, 1 strela, 2 plusky, 2 hity, 3 zblokované strely

Los Angeles – Pittsburgh 3:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 26. Lewis (Clifford, Martinez), 43. Greene (Carter), 63. Dowd (Pearson, Martinez) – 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 50. Crosby (Letang
Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 62:30 min, kryl 21 z 23 striel a dosiahol úspešnosť 91,3%

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.