Video: Donald Trump získal Zlatú malinu, najviac anticien získal film Holmes & Watson

403914_holmes 676x422.jpg

BRATISLAVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Za najhorší film v 39. ročníku udeľovania Zlatých malín vyhlásili komédiu Holmes & Watson, ktorá zároveň získala najviac anticien.

Snímka, ktorá mala v hre šesť nominácií, napokon zvíťazila v štyroch kategóriách. Okrem maliny pre najhorší film jej udelili aj trofej pre najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe (John C. Reilly), za najhoršiu réžiu (Etan Cohen) a Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie. Organizátori výsledky oznámili prostredníctvom videa na YouTube.

Dve maliny v kategóriách Najhorší herec a Najhoršie spojenie na filmovom plátne si vyslúžil americký prezident Donald Trump vďaka dokumentom Death of a Nation a Fahrenheit 11/9. Anticenu pre najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe udelili Kellyanne Conway za účinkovanie vo Fahrenheit 11/9. Trump už pritom má malinu aj z roku 1991 ako najhorší herec vo vedľajšej úlohe romantickej komédie Duchovia to dokážu (1989).

Za najhoršiu herečku vyhlásili Melissu McCarthy (Happytime Murders a Life of the Party), ktorej však zároveň udelili aj Razzie Redeemer Award za to, že sa po dvojici hereckých výkonov hodných maliny predviedla aj komplexnejšou rolou v dramédii Can You Ever Forgive Me?

Zlatá malina alebo Tinsel Town’s Tackiest Trophy je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation – novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu.

Prehľad „víťazov a víťaziek“ v 39. ročníku Zlatých malín:

Najhorší film: Holmes & Watson
Najhorší herec: Donald J. Trump (ako on sám) – Death of a Nation a Fahrenheit 11/9
Najhoršia herečka: Melissa McCarthy – Happytime Murders a Life of the Party
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: John C. Reilly – Holmes & Watson
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Kellyanne Conway (ako ona sama) – Fahrenheit 11/9
Najhoršie spojenie na filmovom plátne: Donald J. Trump a jeho opakujúca sa malichernosť – Death of a Nation a Fahrenheit 11/9
Najhoršia réžia: Etan Cohen – Holmes & Watson
Najhorší scenár: Päťdesiat odtieňov slobody – Niall Leonard, podľa románu E.L. James
Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie: Holmes & Watson
Razzie Redeemer Award: Melissa McCarthy za to, že sa po dvojici hereckých výkonov hodných maliny predviedla aj komplexnejšou rolou v Can You Ever Forgive Me?

Viac k témam: Zlatá malina
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Donald Trump získal Zlatú malinu, najviac anticien získal film Holmes & Watson © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2019