Video: Danko v parlamente odvolávaný nebol, neschválili program mimoriadnej schôdze

401119_andrej danko sns predseda narodnej rady sr 676x451.jpg

aktualizované 30. januára 11:43

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – V parlamente sa mala v stredu od 11.30 konať mimoriadna schôdza, ktorú minulý týždeň iniciovala opozícia a jej cieľom bolo odvolať z funkcie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka.

Tretí neúspešný pokus

Poslanci však neschválili jej program, keď z prítomných 141 poslancov, za hlasovalo 65 a proti ich bolo 74. Dvaja poslanci sa zdržali. Na otvorenie schôdze, respektíve schválenie programu je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných poslancov

Opozícia sa už šéfa parlamentu pre jeho rigoróznu prácu pokúšala odvolať tretíkrát a opäť neúspešne. Program schôdze poslanci neschválili ani 6. novembra a 21. novembra za jeho odvolanie hlasovalo 61 poslancov.

Na odvolanie z funkcie je potrebných 76 hlasov, teda nadpolovičná väčšina zákonodarcov.

Pokračuje 40. schôdza parlamentu

Poslanci tak v stredu pokračujú v prerokúvaní vládnych návrhov zákonov v rámci riadnej 40. schôdze, ktorá sa začala v utorok a potrvá až do 15. februára.

V jej programe je 80 bodov, medzi ktorými sú desiatky návrhov zákonov, ale aj voľba sudcov Ústavného súdu SR.

Poslanci sa budú zaoberať aj návrhom Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na odobratie mandátu poslanca parlamentu Igorovi Matovičovi.

Naživo: Schôdza Národnej rady SR

Viac k témam: Andrej Danko – rigorózna práca, Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Danko v parlamente odvolávaný nebol, neschválili program mimoriadnej schôdze © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2019