Nemecké futbalistky vo finále olympijského turnaja zdolali Švédky, bronz získali Kanaďanky.RIO DE JANEIRO 20. augusta (WebNoviny.sk) – Reprezentantky Nemecka sa stali olympijskými šampiónkami vo futbale v Riu de Janeiro. Vo finále na slávnom štadióne Maracaná Nemky zdolali súperky zo Švédska 2:1. Všetky tri góly padli v druhom polčase.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 15. deň

Nemecké favoritky sa ujali vedenia v 48. min gólom Dzsenifer Marozsianovej. Na 2:0 pre Nemecko sa v 62. min vlastným gólom postarala švédska obrankyňa Linda Sembrantová. O 5 minút neskôr severanky znížili zásluhou Stiny Blacksteniusovej na 1:2 a tento stav sa už nezmenil do konca zápasu. Nemecké reprezentantky pridali k trom bronzovým medailám z minulosti prvé zlato.

Futbalové reprezentantky Kanady obhájili bronzové medaily, keď v dueli o tretie miesto zdolali v Sao Paule domáce hráčky tesne 2:1. Zverenky Johna Herdmana sa dostali do vedenia v 25. min zásluhou Deanne Rosovej, kanadské vedenie zveľadila v úvode druhého polčasu kapitánka Christine Sinclairová. Brazílčanky znížili v 79. min gólom Beatriz, ale viac sa im nepodarilo dosiahnuť. V zápase malo zastúpenie aj Slovensko vďaka asistentke rozhodkyne Márii Súkeníkovej. Kanaďanky pred štyrmi rokmi v Londýne zdolali v súboji o bronz Francúzky 1:0.

Finále: RIO DE JANEIRO (Maracana)
Švédsko – Nemecko 1:2 (0:0)
Góly: 67. Blacksteniusová – 48. Marozsanová, 62. Sembrantová (vlastný), rozhodovala: Chenardová (Kan.), 52 432 divákov

O 3. miesto: SAO PAULO
Brazília – Kanada 1:2 (0:1)
Góly: 79. Beatriz – 25. Rosová, 52. Sinclairová

Konečné poradie: 1. Nemecko, 2. Švédslko., Kanada, 4. Brazília, 5. USA, 6. Francúzsko, 7. Austrália, 8. Čína.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.