Victoria Beckham odmietla účasť na turné Spice Girls

Interpretka sa chce venovať predovšetkým rodine a kariére v módnom priemysle.

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Anglická módna návrhárka, modelka a speváčka Victoria Beckham sa nechce zúčastniť na turné už nefungujúcej skupiny Spice Girls, o ktorom sa hovorí v súvislosti s 20. výročím ich debutovej nahrávky Spice (1996). Správu priniesol portál TMZ, ktorému to potvrdil interpretkin zástupca. „Veľmi si váži skvelé chvíle, ktorú spolu v minulosti zažili, avšak teraz sa sústredí predovšetkým na rodinu a podnikanie v módnom priemysle,“ uviedol.

Štyridsaťjedenročná manželka Davida Beckhama sa naposledy predviedla so Spice Girls v roku 2012 počas ich špeciálneho vystúpenia na olympijských hrách v Londýne. Začiatkom roka 2014 však rodáčka z mesta Harlow vyhlásila, že s pôsobením v skupine skončila.

O možnom reunione formácie sa začalo hovoriť už vlani v septembri, keď Geri Halliwell potvrdila, že o tom spolu s kolegyňami premýšľali. V októbri zas Alan McLean z americkej skupiny Backstreet Boys naznačil, že by so Spice Girls mohli absolvovať turné. V rozhlasovej relácii The Chris Evans Breakfast Show Halliwel prezradila, že ak sa dajú opäť dohromady, budú len štyri. „Ak bude niečo jednoznačné, oznámime to spolu,“ dodala.

Victoria Beckham, známa aj ako „Posh Spice“, vydala so Spice Girls okrem spomínaného albumu aj nahrávky Spiceworld (1997) či Forever (2000). Členky zoskupenia, ktorými okrem Beckham boli aj „Scary Spice“ Melanie Brown (Mel B), „Baby Spice“ Emma Bunton, „Sporty Spice“ Melanie Chisholm (Mel C) a „Ginger Spice“ Geri Halliwell, si však po veľkom úspechu dali v roku 2000 pauzu. Znova sa stretli v rokoch 2007 a 2008, keď absolvovali svetové turné a predstavili sa spolu aj na záverečnom ceremoniáli spomínaných olympijských hier v roku 2012. Beckham v roku 2001 uviedla na trh zatiaľ jediný sólový eponymný album, ktorý sa dostal v UK Charte na 10. miesto. Je tiež autorkou dvoch kníh. V roku 1999 sa po dvojročnom vzťahu zosobášila so spomínaným bývalým futbalistom Davidom Beckhamom. V tom istom roku sa im narodil najstarší syn Brooklyn, po ktorom nasledovali v roku 2002 Romeo a v roku 2005 Cruz. V júli 2011 sa ich rodina rozrástla o dcéru Harper.

Informácie pochádzajú z webstránok www.tmz.com, www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016