Viaceré zdravotnícke zariadenia zmenili svojich riaditeľov

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker vyhodnocuje prácu riaditeľov viacerých zdravotníckych zariadení v krajine. Na základe výsledkov musel dať niektorých z nich odvolať, iní odišli sami.BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Štyri organizácie v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva vymenili riaditeľov. Informoval o tom rezort zdravotníctva. Ako uviedol minister Tomáš Drucker, postupne vyhodnocuje prácu riaditeľov. „Sú dva ústavy, kde došlo k odvolaniu riaditeľov z dôvodu nespokojnosti, dvaja riaditelia sa vzdali svojich funkcií,” priblížil Drucker.

Jedným z odvolaných je riaditeľ Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny so sídlom v Košiciach Štefan Mikolaj. Dočasne poverený riadením inštitútu je František Lešundák. Odvolaný bol aj riaditeľ Psychiatrickej liečebne Sučany Ľubomír Strelka. Liečebňu bude zatiaľ viesť Vladimír Husárček.

Funkcie sa vzdal riaditeľ Fakultnej nemocnice Trenčín Stanislav Pastva, nemocnicu bude zatiaľ riadiť Miroslav Gajdúšek. Dobrovoľne odišiel aj šéf Národného ústavu reumatických chorôb so sídlom v Piešťanoch Jozef Rovenský, ktorého dočasne nahradí Michal Fajin.

Na obsadenie všetkých pozícií ministerstvo vypíše riadne výberové konanie. „Ambíciou ministerstva je, aby na riaditeľských postoch boli manažéri, ktorí budú schopní dať týmto zariadeniam dlhodobú stratégiu efektívneho fungovania,” uzavrel Drucker.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017