Venezuela čiastočne uzavrela hranice s Kolumbiou, Maduro odmieta humanitárnu pomoc

358399_europe_venezuela_20517 6b38e893bed34d8198e97888479b65e7 676x503.jpg

CÚCUTA 23. februára (WebNoviny.sk) – Venezuelská vláda nariadila čiastočné zatvorenie hranice s Kolumbiou. Stalo sa tak len niekoľko hodín predtým, ako má v oblasti dôjsť k dodaniu zahraničnej humanitárnej pomoci, ktorú vláda prezidenta Nicolása Madura odmieta prijať.

Viceprezidentka Delcy Rodríguezová na Twitteri uviedla, že vláda nariadila dočasné uzavretie troch hraničných priechodov v štáte Táchira na východe krajiny.

Dôvodom majú byť „vážne a nezákonné vyhrážky“ voči mieru a suverenite zo strany kolumbijskej vlády. V pohraničnej oblasti chcú stúpenci opozičného lídra Juana Guaidóa previezť do krajiny tony potravinovej pomoci a liekov, ktoré predtým do Kolumbie letecky dopravili Spojené štáty.

Maduro sa tento týždeň už rozhodol zatvoriť aj hranicu s Brazíliou, aby tak zabránil príchodu humanitárnej pomoci z tejto krajiny. Prezident naďalej tvrdí, že jeho krajina netrpí žiadnou krízou, napriek tomu, že z nej z ekonomických dôvodov ušli už milióny obyvateľov. Podľa Madura je účelom humanitárnej pomoci, ktorú sa do Venezuely snažia dostať Spojené štáty a mnohé iné krajiny, jeho zosadenie z postu prezidenta.

Viac k témam: humanitárna pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Venezuela čiastočne uzavrela hranice s Kolumbiou, Maduro odmieta humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2019