Väzeň si pokusom o útek zavaril, predĺžili mu dĺžku trestu

349828_vazen 640x420.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Väzeň Štefan Boto z Cinobane, ktorý vo štvrtok 17. augusta ušiel z väzenia, dostal ďalší rok odňatia slobody.

V skrátenom konaní trestným rozkazom o tom rozhodol sudca Okresného súdu pre prípravné konanie v Banskej Bystrici, ktorý 43-ročného utečenca uznal za vinného z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Rozhodnutie je právoplatné, pretože Boto voči nemu nepodal opravný prostriedok. Informovala o tom hovorkyňa krajského súdu Adriana Vašková.

Odporúčame:
Aktualizované: Z väzenia v Banskej Bystrici ušiel väzeň, vypátral ho služobný pes

Boto je vo väzení za trestné činy zanedbania povinnej výživy a ublíženia na zdraví, za čo dostal nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 28 mesiacov. Odpykával si ho v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici, časť Kráľová, a mal mu vypršať 22. februára budúceho roku. Vo štvrtok 17. augusta bol zaradený na vonkajšom nestráženom pracovisku na Zvolenskej ceste, odkiaľ ušiel pred ôsmou ráno. Do pátracej akcie polícia nasadila všetky dostupné sily a prostriedky okresného aj krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Akcia súčasne prebiehala aj v okolitých okresoch. Muža zadržali ešte v ten istý deň krátko pred 16:00 v katastri obce Lukavica neďaleko Banskej Bystrice za pomoci služobného psa.

Podľa obhajcu Zdenka Ďurčíka jeho klient svoje konanie oľutoval a označil ho za skratové. Dôvodom na útek boli údajne rodinné záležitosti.

Viac k témam: krimi, súdy, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Väzeň si pokusom o útek zavaril, predĺžili mu dĺžku trestu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2017