Vatikánskeho vyslanca Venturu vyšetrujú za sexuálne obťažovanie muža

403137_gettyimages 1059517320 676x451.jpg

PARÍŽ 15. februára (WebNoviny.sk) – Kancelária parížskeho prokurátora začala vyšetrovať údajnú „sexuálnu agresiu“ zo strany vatikánskeho vyslanca Luigiho Venturu.

Uviedol to zdroj z prostredia francúzskej justície. Potvrdil tak správu denníka Le Monde zverejnenú v piatok. Zdroj pod podmienkou anonymity povedal, že vyšetrovanie apoštolského nuncia má na starosti parížska polícia po incidente, ktorý sa údajne stal v radnici hlavného mesta.

Podľa údajov denníka Le Monde je Ventura, ktorý pôsobí vo funkcii v Paríži od roku 2009, podozrivý z obťažovania mladého zamestnanca radnice počas tamojšej novoročnej ceremónie 17. januára. Parížska radnica sa k obvineniam zatiaľ nevyjadrila.

Sedemdesiatštyriročný Ventura pôsobil ako apoštolský nuncius už aj na Pobreží Slonoviny, v Burkine Faso, v Nigeri, Čile a Kanade. Za nuncia vo Francúzsku ho v septembri 2009 vymenoval pápež Benedikt XVI.

Viac k témam: sexuálne obťažovanie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikánskeho vyslanca Venturu vyšetrujú za sexuálne obťažovanie muža © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019