Väčšina amerických firiem očakáva rast tržieb aj platov, Trumpove reformy to však neovplyvnili

365073_thinkstockphotos 639717446 676x451.jpg

DETROIT 16. júla (WebNoviny.sk) – Väčšina amerických firiem očakáva očakáva počas najbližších troch mesiacov rast tržieb, tvorbu nových pracovných miest a zvyšovanie platov.

Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala v pondelok Národná asociácia podnikových ekonómov (NABE). V horizonte najbližších 12 mesiacov všetci oslovení ekonómovia očakávajú pokračovanie hospodárskeho rastu.

Odporúčame:
Ryanair má od Európskej komisie zelenú na prevzatie spoločnosti LaudaMotion

Radikálne zníženie firemných daní, ktoré v závere minulého roka presadila administratíva prezidenta Donalda Trumpa, zatiaľ podľa väčšiny účastníkov prieskumu výraznejšie neovplyvnilo ich plány v oblasti zamestnávania a investícií.

Zásadnejšie dopady na správanie firiem nemali ani rozhodnutia administratívy prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení ciel na dovozy z Číny, Európskej únie, Kanady, Mexika a iných krajín. Z oslovených firiem 65 % uviedlo, že pre obchodné spory nezmenili svoje plány v oblasti zamestnávania, investícií a tvorby cien.

Viac k témam: Donald Trump, platy, USA, zamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Väčšina amerických firiem očakáva rast tržieb aj platov, Trumpove reformy to však neovplyvnili © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018