V Topoľčanoch pre chrípku zatvorili už polovicu základných a materských škôl

403678_chripka 2 676x455.jpg

NITRA 21. februára (WebNoviny.sk) – V Topoľčanoch chrípka naďalej zatvára školy. Vo štvrtok už bolo zatvorených sedem školských zariadení zo zoznamu 14-tich mestských základných škôl (ZŠ), materských škôl (MŠ) a základnej umeleckej školy (ZUŠ).

Zatvorené materské školy

Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch od štvrtka prerušila prevádzku MŠ Gagarinova, v stredu MŠ J. Kráľa. Ako informuje mesto, zatvorená je aj MŠ Lipová, MŠ Tribečská 2633/12 a MŠ Tribečská 2703/10.

Výchovno-vzdelávací proces pokračuje v MŠ Ľ. Fullu, MŠ Škultétyho, MŠ Gogoľova a od pondelka prevádzku opätovne otvorila aj MŠ Čerešňová. Od 13. februára je zatvorená ZUŠ Ladislava Mokrého.

Vyučovanie na základných školách

Spomedzi mestských základných škôl sa vyučuje na ZŠ Gogoľova, ZŠ Škultétyho a ZŠ Tribečská. Zatvorená zostáva ZŠ J. Hollého. ZŠ Škultétyho obnovila prevádzku v stredu 20. februára, zatvorená bola od 7. februára.

Vyučovanie je tu však v skrátenom režime 35-minútových vyučovacích hodín a popoludňajšia krúžková činnosť je zrušená.

Rovnaké opatrenia prijala na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Topoľčanoch aj ZŠ Tribečská, ktorá je opätovne otvorená od štvrtka. Zrušila tiež siedmu vyučovaciu hodinu.

Viac k témam: chrípka, materská škola, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – V Topoľčanoch pre chrípku zatvorili už polovicu základných a materských škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2019