V stredu sa začínajú školákom vianočné prázdniny

Školské vyučovanie sa opäť začne pre žiakov základných a stredných škôl v piatok 8. januára.BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Žiaci základných a stredných škôl budú mať viac ako dva týždne voľna. Vianočné prázdniny sa im začínajú v stredu 23. decembra a skončia sa vo štvrtok 7. januára 2016. Školské vyučovanie sa začne v piatok 8. januára. Informovalo o tom ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu na svojej internetovej stránke.

Keďže začiatok vyučovania po vianočných prázdninách pripadne na piatok 8. januára, minister školstva Juraj Draxler odporúča riaditeľom škôl, aby využili ustanovenie školského zákona a na tento deň poskytli žiakom z prevádzkových dôvodov voľno.

Žiaci základných a stredných škôl majú počas školského roka 2015/2016 s výnimkou víkendov a veľkých letných prázdnin celkovo 24 dní prázdnin. Po vianočných prázdninách budú mať následne voľno v prvý februárový deň po tom, čo si preberú polročné vysvedčenia. Následne ich čakajú ešte jarné prázdniny a veľkonočné prázdniny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015