V SNS sú rôzne názory na to, či odísť alebo ostať v koalícii so Smerom-SD a Mostom-Híd

350263_predseda sns andrej danko 640x420.jpg

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok popoludní bude o situácii v koalícii najskôr rokovať poslanecký klub Slovenskej národnej strany (SNS) a následne aj predsedníctvo strany rozšírené o ministrov a poslancov.

Všetko je otvorené

Predseda poslaneckého klubu za SNS Tibor Bernaťák chce na štvrtkovom predsedníctve zodpovedne diskutovať.

„Všetko je otvorené,“ povedal. Či je odchod SNS z koalície stále jednou z možností pokračovania situácie, neodpovedal.  „V SNS sú však názory rôzne. Predseda Andrej Danko má podporu Predsedníctva SNS,“ uviedol s tým, že nevie, k čomu by odchod Danka pomohol.

Odporúčame:
Danko označuje odvolanie ministra Plavčana za verejnú popravu

Na predsedníctvo prídu aj poslanci a ministri za SNS. Na otázku, či budú poslanci za SNS jednotne hlasovať za koaličné návrhy zákonov Bernaťák odpovedal, že „zatiaľ sú súčasťou vládnej koalície“. Podľa neho SNS ešte nemá konkrétne meno na nového ministra školstva za Petra Plavčana.

Požiadavka sprísnenia majetkových priznaní, o ktorej v stredu informovala SNS, bola podľa Bernaťáka témou strany už počas predvolebnej kampane. Poslanec za SNS Anton Hrnko povedal, že svoj názor k súčasnej politickej situácii vo vláde vyjadrí až po skončení predsedníctva SNS. Momentálne považuje všetky otázky za hypotetické.

V poslaneckom klube SNS to vrie

Slovenská národná strana vypovedala 7. augusta Koaličnú zmluvu, minulý týždeň musel po výzve premiéra Roberta Fica abdikovať minister školstva Petera Plavčan (nominanta SNS).

Odporúčame:
Dankova SNS príde na Koaličnú radu s viacerými požiadavkami

Podľa Bernaťáka to po nútenej abdikácii Plavčana v poslaneckom klube vrie, pretože členovia klubu SNS podporili ministra práce Jána Richtera pri odvolávaní opozíciou v parlamente, aj keď s nevôľou. „Poslanci SNS sa však vtedy správali zodpovedne ku koalícii,“ konštatoval Bernaťák.

Predseda SNS Andrej Danko vypovedal pred dvoma týždňami Koaličnú zmluvu a žiada zmeny vo fungovaní koalície. Odvtedy sú vzťahy v koalícii napäté. Lídri koalície by sa mali stretnúť a rokovať o ďalšom spoločnom fungovaní v piatok.

 

 

 

 

Viac k témam: Andrej Danko, Anton Hrnko, Béla Bugár, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Tibor Bernaťák
Zdroj: Webnoviny.sk – V SNS sú rôzne názory na to, či odísť alebo ostať v koalícii so Smerom-SD a Mostom-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017