V Rotterdame pre hrozbu teroristického útoku zrušili koncert, zadržali šoféra dodávky

350249_policia 4 640x420.jpg

HAAG 24. augusta (WebNoviny.sk) – Polícia v holandskom prístavnom meste Rotterdam zadržala šoféra dodávky so španielskymi poznávacími značkami, v ktorej boli plynové fľaše. Stalo sa tak po tom, ako z dôvodu možného teroristického útoku zrušili koncert americkej rockovej kapely. Informovala o tom kancelária starostu.

Podľa španielskeho protiteroristického úradu dodávka nie je napojená na minulotýždňové útoky v Španielsku, pri ktorých zahynulo 15 ľudí. Túto možnosť údajne vylúčili po vypočutí šoféra a prezretí auta. Rotterdamská polícia sa v tejto súvislosti pre agentúru AP nevyjadrila.

Odporúčame:
Video: Zvýšili stupeň teroristického ohrozenia Slovenska, dôvodom sú udalosti v Európe (aktualizované)

Vodiča zatkli na vypočutie zhruba dve hodiny po tom, ako holandská polícia zrušila koncert losangeleskej kapely Allah-Las, keď dostala upozornenie na teroristickú hrozbu od španielskej polície. Starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb však upozornil, že je ešte priskoro tvrdiť, že zatknutie a bližšie nešpecifikovaná hrozba spolu súvisia.

Vozidlo preskúmali armádni experti na výbušniny a následne ho z miesta odviezol policajt, informovala holandská televízia NOS. Podľa polície bolo v aute „niekoľko plynových fliaš“.

Štvorčlenná formácia z Los Angeles sa mala predstaviť v kultúrnom priestore Maassilo, ktorý svojho času slúžil ako obilné silo.

Viac k témam: Holandsko, Rotterdam, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rotterdame pre hrozbu teroristického útoku zrušili koncert, zadržali šoféra dodávky © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017