V Riu zrejme strieľali na autobus, zvýšia bezpečnosť

Žurnalisti nemajú v Riu de Janeiro na ružiach ustlané. Už v sobotu sa postaral o rozruch v dejisku jazdeckých súťaží projektil zo strelnej zbrane, ktorý zablúdil do mediálneho stanu. RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Vojenská polícia v olympijskom Riu de Janeiro zvýši ostražitosť, aby zabránila ďalším incidentom podobným tomu z utorka, keď pravdepodobne guľky zo strelnej zbrane rozbili okná na autobuse s novinármi.

Pracovníci médií boli na ceste z Deodora do hlavného Olympijského parku v Barre, keď údajne počuli výstrely a oni si inštinktívne ľahli na podlahu. V dvoch oknách zostali diery, príslušné úrady však stále nepotvrdili, že ich spôsobili projektily. Pri incidente sa nikto vážnejšie nezranil. Privolaní policajti napokon odprevadili autobus do cieľovej stanice.

Odporúčame:

Guľka mierila na policajný balón, vypálili ju zo slumu v Riu

K verzii so streľbou sa priklonila aj bývalá príslušníčka amerického vojenského letectva Lee Michaelsonová, ktorá v Riu píše o ženskom basketbalovom turnaji a bola jedným z tucta pasažierov. „Viem, ako znie výstrel zo zbrane. Začula som ho ešte pred tým, ako sa rozbilo sklo na oknách. Kričala som na ostatných, aby si ľahli,“ priblížila Michaelsonová, podľa ktorej vodič spravil chybu, keď spomalil. Mal dupnúť na plyn a rýchlo z miesta činu ujsť.

„Šofér zistil, že sú rozbité dve okná na rovnakej strane vozidla. V jazde pokračoval s policajnou eskortou aj napriek poškodeniu,“ uviedli organizátori.

Žurnalisti nemajú v Riu de Janeiro na ružiach ustlané. Už v sobotu sa postaral o rozruch v dejisku jazdeckých súťaží projektil zo strelnej zbrane, ktorý zablúdil do mediálneho stanu.

Guľka prederavila strechu stanu a skončila na podlahe. Vyšetrovanie ukázalo, že pochádzala zo streľby na policajný balón s kamerou zo vzdialeného slumu. Ministerstvo obrany tvrdí, že športovisko nebolo terčom útoku a príslušné úrady preskúmajú zábery z kamery, aby sa pokúsili vypátrať strelca.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016