V Nigérii zatkli lídrov a bojovníkov extrémistickej skupiny Boko Haram zodpovedných za únos školáčok

381557_boko haram 676x425.jpeg

MAIDUGURI 18. júla (WebNoviny.sk) – Nigérijské úrady zatkli 22 lídrov a bojovníkov extrémistickej skupiny Boko Haram zodpovedných za masový únos školáčok v Chiboku v roku 2014 a viac ako 50 samovražedných bombových útokov.

Policajný komisár štátu Borno Damian Chukwu informoval, že k zatknutiu daných osôb došlo medzi 4. až 9. júlom.Podľa komisára polícia zadržala koordinátorov samovražedných útokov, ktoré sa odohrali v Borno, a koordinátora a účastníkov únosu školáčok v Chiboku.

Odporúčame:
Pri výbuchoch v mešite v Nigérii zahynuli desiatky ľudí, z útoku vinia extrémistov z Boko Haram

Ostatní sa tiež priznali, že prepadávali bezpečnostných agentov a že boli logistickými dodávateľmi. Fukwu dodal, že zadržaní pomáhajú mužom zákona s informáciami, ktoré by mohli viesť k zatknutiu ďalších veliteľov Boko Haram.

Počas svojho deväťročného povstania zabili militanti z Boko Haram viac ako 20-tisíc ľudí. Extrémisti v apríli 2014 zo školy v Chiboku uniesli 276 dievčat. Desiatky z nich sa už odvtedy dostali na slobodu, vyše 100 sa ale zatiaľ nevrátilo.

Viac k témam: Boko Haram, únos
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nigérii zatkli lídrov a bojovníkov extrémistickej skupiny Boko Haram zodpovedných za únos školáčok © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018