V nemocnici na Antolskej museli pre opravu odstaviť kúrenie

Havária na výmenníkovej stanici v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda je od utorka popoludnia. Pre poruchu nebolo možné vykúriť celú nemocnicu. Pacientov previezli do iných zariadení.BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – V Nemocnici Sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Bratislave začali po utorkovej havárii dnes ráno opravovať výmenníkovú stanicu. „Zatiaľ ide všetko podľa plánu,“ informovala Petra Stano Maťašovská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave (UNB), pod ktorú spadá aj nemocnica na Antolskej ulici.

Pre opravu museli v nemocnici úplne odstaviť kúrenie, ktoré je tak v súčasnosti zabezpečované len elektrickými ohrievačmi. „V budove zostalo len 60 pacientov, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť. Sú v priestoroch, kde je potrebných 20 až 22 °C. Na chodbách je 18 °C. Situácia je stabilizovaná,“ dodala Stano Maťašovská.

Odporúčame:

Jedna z nemocníc v Bratislave neprijíma nových pacientov

Nemocnica na Antolskej funguje v mimoriadnom režime

Všetky transporty ostatných hospitalizovaných pacientov do ďalších nemocníc UNB boli podľa nej bezproblémové. „O každého pacienta je postarané a monitorujeme ich stav. Nikomu z nich sa prevozom nezhoršil zdravotný stav. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti zostáva v UNB zachované,“ konštatovala Stano Maťašovská.

Havária na výmenníkovej stanici v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda je od utorka popoludnia. Pre poruchu nebolo možné vykúriť celú nemocnicu. „Nemocnica je v mimoriadnom režime, neprijíma žiadnych nových pacientov,“ uzavrela hovorkyňa UNB.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2016