V Nemocnici Krompachy zakázali návštevy, dôvodom je zvýšený výskyt chrípky

403250_gettyimages 891597838 676x451.jpg

BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) – V Nemocnici Krompachy od 20. februára platí zákaz návštev až do odvolania. Dôvodom je zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení a chrípky. Agentúru SITA o tom informovala manažérka komunikácie AGEL SK Lucia Kočková.

Príznaky chrípky, akými sú bolesti hlavy, najmä za očami, zimnica, triaška, teplota nad 38°C v trvaní dvoch až troch dní, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla, pocit upchatého nosa bez výtoku by sme nemali podceňovať a poctivo vyležať doma v posteli,“ uviedla Kočková s tým, že v tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom, napríklad návšteve kina či divadla, otužovanie, saunovanie, či dostatok spánku a oddychu.

Dôležité je pravidelné umývanie rúk, používanie jednorazových vreckoviek, no a samozrejmosťou je zvýšená konzumácia vitamínov, teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny.

Viac k témam: Nemocnica Krompachy
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nemocnici Krompachy zakázali návštevy, dôvodom je zvýšený výskyt chrípky © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2019