V levočskej nemocnici platí zákaz návštev až do odvolania, dôvodom je vysoká chorobnosť

364277_nemocnica 676x451.jpg

POPRAD 15. februára (WebNoviny.sk) – Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča od piatka platí zákaz návštev, a to až do odvolania. Dôvodom je zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení v regióne.

Obyčajná chrípka môže byť hrozbou

Nemocnica sa tak snaží predísť nákaze ochorení lôžkových pacientov, pre ktorých môže byť aj obyčajná chrípka hrozbou, informovala agentúru SITA manažérka komunikácie spoločnosti Agel SK Lucia Kočková.

Ako Kočková upozornila, príznaky chrípky, akými sú bolesti hlavy, najmä za očami, zimnica, triaška, teplota nad 38°C v trvaní 2-3 dní, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla, pocit upchatého nosa bez výtoku, by sme nemali podceňovať a poctivo vyležať doma v posteli.

Dôležité je aj pravidelné umývanie rúk

V tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom, ako napríklad návšteve kina či divadla, ďalej otužovanie, saunovanie či dostatok spánku a oddychu.

Dôležité je pravidelné umývanie rúk, používanie jednorazových vreckoviek, no a samozrejmosťou je zvýšená konzumácia vitamínov a teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny.

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – V levočskej nemocnici platí zákaz návštev až do odvolania, dôvodom je vysoká chorobnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019