V Kuvajte popravili obesením aj člena kráľovskej rodiny

Trest smrti bol vykonaný aj nad šejkom Fajsalom, členom vládnuceho rodu Sabáhovcov, ktorý bol odsúdený na smrť za smrteľné postrelenie svojho synovca. KUVAJT 25. januára (WebNoviny.sk) – Kuvajtské úrady v stredu zverejnili správu o poprave siedmich odsúdených, medzi ktorými boli piati cudzinci, jedna občianka Kuvajtu a jeden člen panovníckej rodiny odsúdený na trest smrti za vraždu svojho synovca.

Medzi cudzincami boli dvaja Egypťania, občianky Filipín a Etiópie, ako aj jeden Bangladéšan. Všetci boli odsúdení za závažné trestné činy – vraždy. Popravená Kuvajťanka bola na trest smrti odsúdená v roku 2009 za podpaľačstvo, ktorého sa dopustila na svadbe svojho bývalého manžela. O život vtedy prišlo najmenej 57 ľudí vrátane žien a detí.

Trest smrti bol vykonaný aj nad šejkom Fajsalom, členom vládnuceho rodu Sabáhovcov, ktorý bol odsúdený na smrť za smrteľné postrelenie svojho synovca, princa Bázila Sabáha. K incidentu došlo zrejme počas hádky – údajne kvôli autám.

Princ, ktorý bol o 20 rokov starší ako páchateľ, bol prezidentom klubu Kuwaiti Motor Racing Club. Popravy boli vykonané obesením. V Kuvajte šlo o prvý prípad vykonania trestu smrti po takmer štyroch rokoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2017