V kauze vraždy Sýkoru bude vypovedať kľúčový svedok

Róbert T. podľa obžaloby tvrdí, že sa na skutku zúčastnil.
BRATISLAVA 10. februára (WebNoviny.sk) – Výpoveď kľúčového svedka v prípade vraždy Miroslava Sýkoru je v stredu naplánovaná na Okresnom súde Bratislava I. Róbert T. podľa obžaloby tvrdí, že sa na skutku zúčastnil spolu so štvoricou obžalovaných. Na dnešnom pojednávaní prehrával súd výpovede jednotlivých obžalovaných preto, aby sa k nim mohli vyjadriť ich spoluobžalovaní. Všetci štyria sa však vyjadrenia zdržali. Už na minulom pojednávaní viacerí z obžalovaných uviedli, že na otázky prokurátorky k prípadu budú odpovedať až potom, čo si vypočujú výpoveď Róberta T.

Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek. L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria sú momentálne na slobode a svoju vinu odmietajú. Ľuboša F. v decembri 2015 Špecializovaný trestný súd v Pezinku neprávoplatne odsúdil na 15 rokov väzenia v kauze piešťanskej zločineckej skupiny „piťovci II“.

Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili aj dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta. Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho telesný strážca Peter R.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2016