V Kábule sa konala najodvážnejšia módna prehliadka v dejinách

349946_atefa fasihi 640x420.jpg

KÁBUL 21. augusta (WebNoviny.sk) – V afganskej metropole Kábul sa cez víkend konala módna prehliadka za účasti štrnástich mužských modelov a šiestich modeliek. V krajine, kde sa mnoho žien bojí vyjsť na ulicu bez toho, aby boli od hlavy po päty zahalené, je to neslýchaný jav. Rádio Slobodná Európa – Rádio Sloboda (RFE/RL), ktoré o tomto podujatí informuje, ho aj preto nazvalo „najodvážnejšou módnou prehliadkou v dejinách“.

Odporúčame:
Taliban napísal Trumpovi otvorený list s požiadavkami, má 1600 slov

Prehliadka sa konala v prísne stráženej súkromnej záhrade v Kábule a organizátori priznávajú, že pred jej konaním sa im afganskí zástancovia „dobrých mravov“ opakovane vyhrážali. „Keď som zverejnil pozvánku na Facebooku, niektorí z našich priateľov mali negatívne komentáre a hovorili, že na takéto podujatie ešte nedozrel čas,“ hovorí módny návrhár a model Adžmal Hakíkí, ktorý bol hlavným organizátorom prehliadky. „Moja odpoveď bola, že aj keby na nás zaútočil samovražedný atentátnik, aj keby som mal prísť o ruky aj nohy, aj tak chcem, aby sa tá akcia uskutočnila,“ povedal Hakíkí pre Slobodnú Európu.

Strach mala aj modelka Atefa Fasíhí: „Každý sa bojí, ale keď je niekto rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, musí strach ignorovať a bojovať proti nemu. Náš sen nezastaví ani Islamský štát, ani Taliban,“ povedala.

Viac k témam: Afganistan, Atefa Fasíhí, módna prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kábule sa konala najodvážnejšia módna prehliadka v dejinách © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017