V Detve zrekonštruujú budovu mestského úradu, mesto získalo státisícovú dotáciu

401432_rekonstrukcia 676x425.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 1. februára (WebNoviny.sk) – V Detve zrekonštruujú budovu Mestského úradu (MsÚ) v rámci projektu Zníženie energetickej náročnosti budovy Mestského úradu v Detve.

Ako pre agentúru uviedla referentka pre styk s verejnosťou z MsÚ v Detve Zuzana Vrťová, získaná dotácia 459 704 eur od Ministerstva životného prostredia SR je určená na zvýšenie tepelnoizolačnej ochrany stien, strechy, spodnej stavby a elimináciu tepelných mostov. Práce začnú realizovať v marci a projekt má byť dokončený v auguste 2019.

Zelené technológie

Zatepľovanie budovy dopĺňajú zelené technológie podporujúce znižovanie energetickej náročnosti budovy.

Budova bude vybavená jednotkami pre kontrolované vetranie a spätné získavanie energie, zmenou prípravy teplej úžitkovej vody pomocou centrálneho zásobníka ohrievaného tepelným čerpadlom a tiež malou fotovoltaickou elektrárňou na zníženie priamej spotreby elektrickej energie. K úspore energií prispeje aj rekonštrukcia existujúcich rozvodov elektriny a nové osvetlenie.

Obmedzená činnosť úradu

Rozsah prác si nevyhnutne vyžiada určité obmedzenia v činnosti Mestského úradu v Detve. „Zníženie pracovného komfortu pre zamestnancov a občanov bude dočasné a bude vyžadovať vzájomné pochopenie a trpezlivosť,“ uviedla Vrťová.

Výsledkom obnovy bude administratívna budova s novou fasádou a zvýšeným štandardom zohľadňujúcim súčasné požiadavky.

Budova MsÚ v Detve je využívaná od roku 1990. Za takmer 30 rokov bola urobená modernizácia kotolne v roku 1998, výmena okien v roku 2012 a hydroizolácia strechy na obradnej sieni v lete 2017.

Viac k témam: mestský úrad, Ministerstvo životného prostredia SR, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Detve zrekonštruujú budovu mestského úradu, mesto získalo státisícovú dotáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019