V budove Národního muzea v Prahe horelo

Budova najvýznamnejšej českej múzejnej inštitúcie prechádza v súčasnosti rozsiahlou rekonštrukciou. Plamene pohltili zhruba 200 metrov štvorcových strechy.PRAHA 12. februára (WebNoviny.sk) – Požiar zachvátil v noci zo štvrtka na piatok budovu Národního muzea (NM) v Prahe. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Oheň vypukol na streche ľavého krídla objektu krátko po jednej hodine po polnoci. Rozšíril sa z elektrickej rozvodne na streche. K jeho likvidácii privolali úrady hasičské jednotky z celého hlavného mesta. Jeden z členov stráže sa nadýchal dymu a ošetrili ho lekári.

Budova najvýznamnejšej českej múzejnej inštitúcie prechádza v súčasnosti rozsiahlou rekonštrukciou. Plamene pohltili zhruba 200 metrov štvorcových strechy.

Hasičom sa podarilo dostať požiar pod kontrolu približne okolo druhej hodiny po polnoci. „Na mieste zasahuje 17 hasičských jednotiek s troma rebríkmi,“ povedal pre Novinky.cz riaditeľ pražských hasičov Roman Hlinovský. Dopravu v okolí Václavského námestia, kde sa objekt nachádza, z bezpečnostných dôvodov celkovo uzavreli.

Historická budova českého Národního muzea v Prahe je od júna 2011 kvôli rekonštrukcii prázdna, dodali Novinky.cz.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2016