V Abú Zabí otvorili veľvyslanectvo SR, chcú posilniť vzťahy

Zastupiteľský úrad SR v Abú Zabí by mal vytvoriť lepšie predpoklady na podporu slovenského exportu do oblasti.BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák dnes slávnostne otvorili v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Abú Zabí Veľvyslanectvo Slovenskej republiky.

Ako agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, stalo sa tak v rámci ich oficiálnej návštevy v Spojených arabských emirátoch (SAE). Fico sa v Dubaji stretol aj s viceprezidentom a predsedom vlády SAE a súčasne dubajským emírom Mohammedom al Maktoumom, s ktorým rokoval o vzájomnej spolupráci, posilnení hospodárskych kontaktov, potenciálnych obchodných projektoch a možných investíciách.

Región, v ktorom sa Spojené arabské emiráty nachádzajú, patrí medzi najvýznamnejšie svetové finančné a investičné centrá. Zastupiteľský úrad SR v Abú Zabí by preto mal vytvoriť lepšie predpoklady na podporu slovenského exportu do oblasti a posilniť aktivity smerujúce k zvyšovaniu ekonomickej a obchodnej spolupráce medzi SAE a Slovenskom, k podpore investičných príležitostí a poskytne priestor na rozširovanie slovenskej ponuky turistického ruchu orientovaného najmä na kúpeľníctvo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015