Územie spravované Islamským štátom sa zmenšuje, armáda obsadila viac ako 80 percent oblasti

350129_syria_01847 1b442b21edc049809d4eeff4136e3f13 640x420.jpg

BEJRÚT 22. augusta (WebNoviny.sk) – Libanonská armáda obsadila viac ako 80 percent územia v oblasti hranice so Sýriou, ktoré predtým kontrolovala extrémistická skupina Islamský štát.

Zástupca armády Ali Kanso tiež uviedol, že v súčasnosti majú militanti v rukách oblasť s rozlohou približne 20 kilometrov štvorcových. Podľa tamojších médií sa v oblasti nachádza množstvo jaskýň, ktoré nepriatelia môžu využiť ako úkryt.

Armáda podporovaná vojakmi USA od soboty vyhnala extrémistov z oblasti s rozlohou približne sto kilometrov štvorcových. Vojaci počas tejto operácie nezadržali žiadneho z nepriateľov, no mnohých zabili. Ďalší zas utiekli do Sýrie.

Odporúčame:
Hizballáh a Sýria spustili v pohraničí s Libanonom ofenzívu voči islamistom

V utorok však zomrel jeden libanonský vojak a ďalší štyria utrpeli zranenia pri explózii bomby, ktorú nastražili extrémisti. Armáda v utorok tiež ohlásila tretiu fázu operácie, počas ktorej sa zameria na odstránenie mín a otvorenie ciest, ktoré predtým okupoval IS.

Proti IS bojujú aj v Sýrii. Predstavitelia Libanonu však uviedli, že nespolupracujú so sýrskou armádou.

Viac k témam: Islamský štát, Libanon, Pakistan
Zdroj: Webnoviny.sk – Územie spravované Islamským štátom sa zmenšuje, armáda obsadila viac ako 80 percent oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017