Útočník zo švajčiarskeho vlaku zrejme nebol teroristom

Jednou z možností môže byť, že išlo o ‚zločin z vášne‘, pri ktorom páchateľ koná na základe náhleho impulzu a svoj čin vopred neplánuje.Bern 14. augusta (WebNoviny.sk) – Švajčiarska polícia zatiaľ nepozná motív sobotňajšieho útoku nožom vo vlaku, pri ktorom utrpelo zranenia sedem ľudí vrátane páchateľa. Na základe prvých indícií však nepovažuje za pravdepodobné, že by išlo o teroristický čin, informovala agentúra Reuters.

„Teroristické pozadie sa doposiaľ zdá veľmi, veľmi nepravdepodobné,“ uviedol Bruno Metzger, predstaviteľ polície kantónu St. Gallen. Jednou z možností podľa neho je, že išlo o „zločin z vášne“, pri ktorom páchateľ koná na základe náhleho impulzu a svoj čin vopred neplánuje.

Odporúčame:

Vo vlaku vo Švajčiarsku útočil nožom muž, zranil sedem ľudí

Incident sa odohral v popoludňajších hodinách v blízkosti železničnej stanice mesta Salez pri severovýchode Švajčiarska pri hraniciach s Lichtenštajnskom. Páchateľom útoku bol 27-ročný občan Švajčiarska, ktorý najprv vo vagóne vlaku vylial a podpálil neznámu horľavinu. Následne začal útočiť na ľudí nožom.

Medzi zranenými, ktorí utrpeli bodné zranenia, popáleniny alebo sa nadýchali dymu, je aj šesťročné dieťa a dvaja tínedžeri vo veku 17 rokov. Žiaden zo zranených zatiaľ nebol schopný absolvovať výsluch a niektorí majú zranenia vážneho charakteru. Útočníka polícia zadržala. Podľa švajčiarskej televízie sú páchateľ i žena, na ktorú zaútočil ako prvú, v kritickom stave.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016