Úspešnú reprezentáciu do 21 rokov čaká nová kvalifikácia, Hapal zverejnil nomináciu

350103_3 640x420.jpg

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal oznámil menoslav 24 hráčov, ktorí začnú novú kvalifikáciu o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie.

V nominácii na zápasy Estónsko – Slovensko (1. septembra) a Slovensko – Severné Írsko (Senica, 5. septembra o 20.30 h) sa ocitlo podľa očakávania množstvo hráčov so skúsenosťami z predchádzajúceho výberu dvadsaťjednotky, či iných mládežníckych kategórií.

Hráčov majú odskautovaných

Úplnými nováčikmi sú iba Herc, Takáč a Černák. V podstate všetkých hráčov poznáme. V predchádzajúcej kvalifikácii sme aj tých mladších pozývali na zrazy, aby sme ich spoznali a videli, ako sa chovajú v kolektíve. Možno pre niekoho sú niektorí hráči prekvapením, ale pre nás nie. Všetkých 24 chlapcov máme odskautovaných a máme prehľad aj o ich forme,“ povedal Hapal pre oficiálny portál Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Hapala, ktorý viedol mužstvo v minulej kvalifikácii i počas úspešného účinkovania tímu na ME v Poľsku, potešilo, že bude mať k dispozícii Lászlóa Bénesa (Borussia Mönchengladbach) po tom, ako ho tréner Ján Kozák tentoraz nenominoval do áčka.

Odporúčame:
Kozák oznámil nomináciu slovenských futbalistov na dôležitý dvojzápas s Anglickom a Slovinskom

Problémy so skladbou obrancov

Čakali sme aj my, či bude László v áčku alebo nie. Je to pre nás jeden z kľúčových hráčov a sme veľmi radi, že je s nami. Aj vďaka Bénesovi určite sila tímu ešte vzrastie,” komentoval kouč dvadsaťjednotky.

Problémy mu robila skladba obrancov: „So zranením sa trápil Denis Vavro a taktiež nám bohužiaľ chýba Lukáš Haraslín, ktorý vypadol na dlhšie obdobie. Na tento post sme preto hľadali podobný typ hráča.“ Brankársku jednotku bude vyberať z trojice Greif, Jakubech a Rodák. Hapal si želá v prvom domácom zápase v Senici proti Severnému Írsku „plný dom„.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov kvalifikačné zápasy

Brankári: Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava), Adam Jakubech (OSC Lille), Marek Rodák (Fulham SC)
Obrancovia: Denis Vavro (MŠK Žilina), Juraj Chvátal (MŠK Žilina), Dávid Hancko (MŠK Žilina), Michal Sipľak (MKS Cracovia Kraków), Martin Šulek (AS Trenčín), Dominik Kružliak (MFK Ružomberok), Šimon Kupec (MFK Ružomberok)
Stredopoliari: Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Dalibor Takáč (MFK Ružomberok), Lukáš Čmelík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Erik Jirka (FC Spartak Trnava), Roland Černák (1.FC Tatran Prešov), Jakub Hromada (Slavia Praha), László Bénes (Borussia Mönchengladbach), Filip Lesniak (Aalborg BK), Christián Herc (Wolverhampton Wanderers FC), Nicolas Špalek (MŠK Žilina), René Kotrík (FC Nitra)
Útočníci : Filip Balaj (FC Nitra), Tomáš Vestenický (FC Nitra), Róbert Polievka (MŠK Žilina)

Viac k témam: futbal, Pavel Hapal, slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspešnú reprezentáciu do 21 rokov čaká nová kvalifikácia, Hapal zverejnil nomináciu © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017