USA podali sťažnosť voči Číne, EÚ, Kanade, Mexiku a Turecku, odvetné opatrenia porušujú pravidlá WTO

365073_thinkstockphotos 639717446 676x451.jpg

WASHINGTON 16. júla (WebNoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa podala sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) voči Číne, Európskej únii, Kanade, Mexiku a Turecku za to, že prijali odvetné opatrenia v reakcii na americké clá na dovoz ocele a hliníka.

USA uvalili 25-percentné clo na import ocele a 10-percentné clo na dovoz hliníka, pričom uviedli, že dovoz týchto kovov ohrozuje americkú národnú bezpečnosť. Čína, EÚ, Kanada, Mexiko a Turecko zareagovali clami na dovoz amerických tovarov v hodnote 24 mld. USD.

Odporúčame:
Čína bojuje proti ďalším clám USA, podala sťažnosť na Svetovú obchodnú organizáciu

Splnomocnenec USA pre obchod Robert Lighthizer uviedol, že odvetné opatrenia porušujú pravidlá WTO, ktorá je mediátorom v obchodných sporoch. „Namiesto toho, aby s nami spolupracovali pri riešení spoločného problému, niektorí naši obchodní partneri si zvolili odpoveď odvetnými clami, aby trestali amerických robotníkov, farmárov a firmy,“ povedal Lighthizer.

Viac k témam: clá, Svetová obchodná organizácia (WTO)
Zdroj: Webnoviny.sk – USA podali sťažnosť voči Číne, EÚ, Kanade, Mexiku a Turecku, odvetné opatrenia porušujú pravidlá WTO © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018