Úrady varujú pred možnými útokmi počas mesiaca LGBT komunity, ohrozené môžu byť rôzne lokality aj podujatia

419672_lgbt 676x428.jpeg

18.5.2024 (SITA.sk) – Americké úrady varovali pred pokusmi zahraničných teroristických organizácií o útoky na podujatia počas mesiaca LGBT komunity, ktorý pripadá na jún. Občanov USA v zahraničí upozornili, aby „dbali na zvýšenú opatrnosť“.

Úrady nemenovali konkrétne podujatia

Upozornenia vydali ministerstvo zahraničia, ministerstvo vnútornej bezpečnosti (DHS) aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Úrady nemenovali žiadne konkrétne podujatia ani lokality, DHS a FBI však spomenuli správy od extrémistickej skupiny Islamský štát distribuované vo februári 2023 v angličtine, ktoré obsahovali text proti LGBTQI+ podujatiam a podnikom.

Vízie proti homosexuálom

Americká nezisková skupina Counter Extremism Project poukázala na to, že postoje proti LGBTQ majú islamistickí aj krajne pravicoví extrémisti.

„Nie je žiadnym prekvapením, že neonacisti a džihádisti si často vyjadrujú vzájomný obdiv k svojim spoločným víziám proti homosexuálom,“ skonštatoval riaditeľ organizácie Mark D Wallace.

Viac k témam: LGBT, LGBTQ, LGBTQI+, teroristické organizácie
Zdroj: SITA.sk – Úrady varujú pred možnými útokmi počas mesiaca LGBT komunity, ohrozené môžu byť rôzne lokality aj podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2024