Úrady tvrdšie zakročia proti čínskym firmám zneužívajúcim značku Made in Vietnam

371196_asia_trump_wary_business_00572 85340fc1c0b94c34a4b0756b0db73bb9 676x427.jpg

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Čínske spoločnosti nelegálne používajú značku „Made in Vietnam“, aby sa vyhli clám uvaleným na čínske tovary v rámci prebiehajúcej obchodnej vojny s USA. Tvrdia to predstavitelia vietnamského colného úradu.

Textil, poľnohospodárske produkty, dlaždice, med, železo, oceľ a preglejky patria k čínskym produktom, u ktorých sa najčastejšie mení značka pôvodu a potom sa exportujú. Informoval o tom portál news.sky.com.

Vietnamská vláda uviedla, že colný úrad krajiny teraz bude agresívnejšie kontrolovať certifikáty o pôvode výrobkov. Minister zahraničia Pham Binh Minh upozornil na vážne následky, ak sa takéto kroky nebudú kontrolovať.

„Bude to sabotovať vietnamské značky a produkty a ovplyvní to aj spotrebiteľov,“ uviedol. „Môžeme dokonca byť terčom colnej odvety zo strany iných krajín,“ dodal. Najväčším exportným trhom Vietnamu sú USA, pričom väčšina vietnamského dovozu pochádza z Číny.

Viac k témam: clá, clá USA, obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrady tvrdšie zakročia proti čínskym firmám zneužívajúcim značku Made in Vietnam © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júna 2019