Univerzitný most v Nitre je v zlom technickom stave, cestári uvažujú o termíne jeho rekonštrukcie

387445_thinkstockphotos 650807476 676x451.jpg

NITRA 15. februára (WebNoviny.sk) – Rekonštrukcia Univerzitného mosta by sa mohla začať v marci alebo v apríli. Vyplýva to z najnovšieho vyjadrenia Slovenskej správy ciest (SSC), ktorá generálnu opravu hlavného cestného mosta v Nitre pripravuje.

Neboli identifikované nedostatky

Pôvodne mala byť zmluva s víťazom verejného obstarávania na dodávateľa stavby podpísaná do konca roka 2018, nestalo sa tak. Úrad pre verejné obstarávanie vydal 7. februára rozhodnutie, že v procese neboli identifikované nedostatky, ktoré by bránili podpisu zmluvy.

„Predpokladá sa, že do konca februára by mohla byť zmluva podpísaná. SSC ako objednávateľ má povinnosť odovzdať stavbu zhotoviteľovi do 30 dní odo dňa účinnosti zmluvy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Firma opraví aj iné mosty

Most, ktorý spája centrum Nitry so sídliskom Chrenová, bude opravovať skupina dodávateľov Strabag PaIS s.r.o., Strabag s.r.o., Inpek Holding a.s., ktorá vyhrala tender na rekonštrukciu piatich cestných mostov v Nitrianskom a Trnavskom kraji s cenovou ponukou 10 645 529 eur s DPH. Okrem nitrianskeho mosta opraví aj mosty v Leviciach, Nových Zámkoch, Slatine a Holíči.

„Lehota výstavby pre každý most je stanovená individuálne. Podmienky zmluvy budú po zverejnení prístupné na stránke Centrálneho registra zmlúv aj na profile verejného obstarávateľa,“ doplnila Karelová.

Neobvykle nízke ceny

Univerzitný most je v zlom technickom stave, jeho rekonštrukcia sa pripravuje už niekoľko rokov. Stavebné povolenie bolo vydané v lete 2012, prvú súťaž zrušili. SSC vypísala druhý tender 24. mája 2017, prihlásilo sa šesť uchádzačov.

Najnižšiu cenovú ponuku predložila skupina dodávateľov Hochtief s.r.o, Bratislava, Alpine Slovakia s.r.o. Bratislava a SMS a.s. Banská Bystrica. Nakoniec ju však zo súťaže vylúčili, pretože ponuka „javila znaky neobvykle nízkej ceny“ a zvíťazila skupina dodávateľov, ktorá bola predtým na druhom mieste.

Viac k témam: Slovenská správa ciest, Univerzitný most
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzitný most v Nitre je v zlom technickom stave, cestári uvažujú o termíne jeho rekonštrukcie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019