Ukrajinci by si za prezidenta zvolili populárneho komika, predbehol Tymošenkovú aj Porošenka

401397_volby ukrajina 676x475.jpg

KYJEV 1. februára (WebNoviny.sk) – Na čelo prieskumov preferencií pred marcovými prezidentskými voľbami na Ukrajine sa dostal populárny komik Volodymyr Zelenskij, ktorý si prezidenta zahral už v komediálnom televíznom seriáli.

V prieskumoch momentálne vedie nad súčasným prezidentom Petrom Porošenkom aj nad expremiérkou Julijou Tymošenkovou, ktorá v prieskumoch dominovala doteraz.

Podľa prieskumu Razumkovovho centra, ktorého výsledky zverejnili vo štvrtok, chce Zelenského voliť 23 percent opýtaných. Za Porošenka chce hlasovať 16,4 a za Tymošenkovú 15,7 percenta voličov.

Zelenskij je už najväčším favoritom volieb aj podľa prieskumu kyjevskej Rating Agency, hoci v jej prieskume nemá nad zvyšnými dvoma relevantnými kandidátmi až taký veľký náskok. Podľa Rating Agency chce Zelenského voliť 19, Tymošenkovú 18,2 a Porošenka 15,1 percenta voličov. Prezidentské voľby na Ukrajine sa uskutočnia 31. marca.

Viac k témam: prezidentské voľby na Ukrajine
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci by si za prezidenta zvolili populárneho komika, predbehol Tymošenkovú aj Porošenka © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019