UEFA potrestá trénera Simeoneho za obscénne gesto v zápase s Juventusom

404148_diego simeone atletico madrid 676x451.jpg

MADRID 25. februára (WebNoviny.sk) – Argentínskeho trénera futbalistov španielskeho klubu Atlético Madrid Diega Simeoneho neminie trest o Európskej futbalovej únie (UEFA) za obscénne gesto v nedávnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov 2018/2019 proti Juventusu Turín (2:0).

Chytil si rukou oblasť rozkroku

Štyridsaťosemročný rodák z Buenos Aires oslavoval jeden z presných zásahov svojho mužstva tak, že si rukou chytil oblasť rozkroku. Po stretnutí sa za nevhodné správanie ospravedlnil.

„Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých moje gesto pobúrilo a obťažovalo vrátane Juventusu. Bol to zlý spôsob vyjadrenia mojej radosti,“ uviedol Simeone, citoval ho napríklad web bleacherreport.com.

Bez viny nie je ani Allegri

Horkokrvnému kormidelníkovi sa niečo také nestalo prvýkrát. Britský Daily Mail pripomenul, že podobné gesto ukázal ešte ako hráč Lazia Rím, za ktoré hrával v rokoch 1999-2003.

UEFA vynesie verdikt jeho prípade neskôr, Simeone môže dostať aj zákaz viesť mužstvo z lavičky. Odveta v Turíne je na programe 12. marca. Bez viny nie je ani kouč Juventusu Massimiliano Allegri, keďže jeho mužstvo sa „zdržalo“ v šatni a neskoro vyšlo na ihrisko.

Viac k témam: Atlético Madrid, Juventus Turín, Liga majstrov, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA potrestá trénera Simeoneho za obscénne gesto v zápase s Juventusom © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2019