Učastníka štyroch olympiád Jagnešáka zadržala polícia

Milana Jagnešáka zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) uplynulý víkend počas razií zameraných na členov podsvetia zo skupiny takáčovcov.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – V novembri kandidoval na pozíciu prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV), teraz má Milan Jagnešák problémy so zákonom.

Zadržali ho počas razií na takáčovcov
Účastníka štyroch zimných olympijských hier podľa portálu pluska.sk zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) uplynulý víkend počas razií zameraných na členov podsvetia zo skupiny takáčovcov. Potvrdilo to aj vyhlásenie Slovenského olympijského výboru (SOV), v ktorom je Jagnešák členom komisie športovcov.

Minulý rok sa neúspešne uchádzal o post lídra SOV, Františka Chmelára nahradil jeden z jeho troch súperov Anton Siekel. Štyridsaťsedemročný rodák z oravských Rabčíc získal iba 5 hlasov. „Slovenský olympijský výbor s ľútosťou zobral na vedomie informáciu, že viacnásobný slovenský olympionik v bobovom športe Milan Jagnešák bol zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou,“ uviedol SOV.

SOV sa dištancuje od prípadných nezákonných aktivít Jagnešáka
Jagnešák je predseda Slovenského zväzu bobistov, v tomto odvetví reprezentoval Slovensko na zimných olympijských hrách v Salt Lake City 2002, Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014, po ktorých ukončil kariéru. Už pred kandidatúrou na prezidenta SOV však naznačil možnosť návratu do tobogánov.

„Do volieb som šiel s tým, aby som sa postavil za športovcov. Moja úloha sa skončila. Pripomenul som, že sme tu. Vyzval som – nebude športovec, nebude prezident. Verím, že nový šéf bude spolupracovať so všetkými zväzmi a dá každému príležitosť reprezentovať Slovensko,“ povedal po voľbách Jagnešák.

SOV sa dištancuje od prípadných nezákonných aktivít Milana Jagnešáka, ktorý v minulosti podnikal so súkromnou bezpečnostnou agentúrou. „Nemáme žiadnu vedomosť o tom, že by dôvody zadržania Milana Jagnešáka mali akúkoľvek súvislosť so SOV a s pôsobením menovaného v slovenskom športe a v olympijskom hnutí. SOV bude plne rešpektovať výsledky policajného vyšetrovania,“ stojí vo vyhlásení SOV.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2017