U.S. Steel je v Košiciach spokojný, o odchode podľa Rašiho neuvažuje a clá USA ich neohrozujú

364035_u.s. steel 676x612.jpg

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť U.S. Steel je momentálne v Košiciach spokojná a zvažuje ďalšie investície. Chce tak zvýšiť svoju konkurencieschopnosť a o odchode z Košíc momentálne neuvažuje.

Uviedol to vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši po rokovaní s najvyšším vedením americkej korporácie a jej slovenskej divízie.

Dodatočné clá na dovoz ocele

V Pittsburghu sa v stredu stretol s prezidentom a výkonným riaditeľom U.S. Steelu Davidom B. Burrittom, s prezidentom U.S. Steel Košice Scottom D. Buckisom a ďalšími členmi vedenia.

Odporúčame:
Slovensko sa podujme na plnení Agendy 2030, Raši predstavil v OSN šesť národných priorít

Jednou z tém rokovania boli aj dodatočné clá na dovoz ocele, ktoré USA zaviedli od júna. Ich cieľom je predovšetkým uchrániť americký trh pred výrobcami z Indie, Číny a Brazílie. U.S. Steel Košice však tieto clá neohrozujú.

Podpora kľúčových zamestnávateľov

„U.S. Steel Košice je našťastie producent ocele, ktorého takmer celá výroba je umiestňovaná na neamerickom trhu, uvalenie ciel sa ho teda bytostne nedotýka a jeho biznis to zásadne neovplyvňuje. Aj preto mali minulý rok jeden z rekordných,“ uviedol Raši.

Vicepremiér na rokovaní takisto deklaroval záujem vlády na podpore kľúčových zamestnávateľov na Slovensku a ochotu riešiť ich problémy. V diskusiách sa venovali aj problémom, ktoré sú spojené s nákladmi na kontinuálne znižovanie emisií, s cenou elektrickej energie a s pracovnou silou.

Viac k témam: clá USA, oceľ, Richard Raši, U.S. Steel
Zdroj: Webnoviny.sk – U.S. Steel je v Košiciach spokojný, o odchode podľa Rašiho neuvažuje a clá USA ich neohrozujú © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018