U absolventov výcviku v Martine sa salmonelóza nepotvrdila

V nemocnici v Ružomberku v súčasnosti zostáva hospitalizovaných 44 z absolventov základného vojenského výcviku, v nemocnici v Martine je 14 ľudí a 27 ďalších zostáva izolovaných v rámci Práporu výcviku Martin.BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) – Zdravotné problémy u absolventov základného vojenského výcviku v Prápore výcviku Martin na základe prvých predbežných výsledkov nespôsobila salmonela. Bakteriálnu nákazu vylúči definitívne až druhá fáza testov.

V súčasnosti sa pracuje aj s verziou, že išlo o vírusové ochorenie, ktoré je však ešte takisto potrebné definitívne potvrdiť. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Stav všetkých budúcich vojakov je výrazne lepší, v nemocnici v Ružomberku v súčasnosti zostáva hospitalizovaných 44 z nich, v nemocnici v Martine je 14 ľudí a 27 ďalších zostáva izolovaných v rámci Práporu výcviku Martin.

Odporúčame:

Desiatky vojakov z Martina hospitalizovali v nemocnici

„Situáciou v Prápore výcviku Martin sa okrem našich vojenských hygienikov zaoberá už aj komisia zo sekcie kontroly. Samozrejme, ak to bude potrebné, prijmeme na základe jej záverov ďalšie opatrenia a vyvodíme dôsledky,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň pripomenul, že prvé opatrenia prijali ešte v nedeľu. „Tých, u ktorých sa vyskytlo čo i len podozrenie na infekciu, sme okamžite izolovali,“ zdôraznil. Zároveň všetkých poučili o nutnosti zvýšenej hygieny a priestory dezinfikovali.

Hygienici naďalej pokračujú v pátraní po zdroji nákazy. Výcvik tých absolventov základného vojenského výcviku, ktorí nemali žiadne zdravotné problémy, už v Prápore výcviku Martin pokračuje v zmysle upraveného plánu výcviku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016