Twitter zablokoval tisíce účtov propagujúcich terorizmus

Na odhaľovanie extrémistov na svojej sociálnej sieti nemá nijaký ‚zázračný‘ recept, používa však viacero nástrojov a na podozrivé príspevky ju upozorňujú aj samotní užívatelia. NEW YORK 18. augusta (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Twitter zablokovala od polovice minulého roka vyše 360.000 užívateľských účtov, ktoré porušili jej interný zákaz propagovania terorizmu či extrémizmu. S odvolaním sa na vyjadrenie samotnej spoločnosti o tom informovala agentúra AP.

Spoločnosť Twitter v príspevku na svojom oficiálnom blogu uviedla, že len za posledných šesť mesiacov, a síce od februára, zablokovala dovedna 235.000 účtov. Podarilo sa jej zároveň dosiahnuť určitý pokrok v tom, aby sa na jej sociálnej sieti užívatelia, ktorým zrušila účet, okamžite nezaregistrovali pod novým prihlasovacím menom. Dodala, že počet denne zrušených účtov sa od minulého roka zvýšil o 80 percent, pričom najviac ich zablokovala bezprostredne po teroristických útokoch.

Spoločnosť ďalej uviedla, že na odhaľovanie extrémistov na svojej sociálnej sieti nemá nijaký „zázračný“ recept, používa však viacero nástrojov a na podozrivé príspevky ju upozorňujú aj samotní užívatelia. Ešte začiatkom roka táto firma ohlásila, že zvýšila počet tímov, ktoré sa zaoberajú práve vyhodnocovaním neželaných príspevkov.

Sociálna sieť Twitter umožňuje svojim užívateľom zverejňovať krátke textové správy do 140 znakov, takzvané tweety. Momentálne ju na celom svete využíva viac ako 300 miliónov ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016