Trump sa rozhodol rozpustiť svoje dva poradné výbory

NEW YORK 16. augusta (WebNoviny.sk) — Americký prezident Donald Trump oznámil, že rozpúšťa svoje dva poradné zbory zložené zo šéfov veľkých firiem. Stalo sa tak po tom, čo tieto orgány od soboty začali opúšťať ich členovia. Dôvodom sú výroky prezidenta Trumpa v súvislosti s udalosťami v meste Charlottesville.

Odporúčame:
Donald Trump sa opäť vrátil k vyhláseniu, že vinu za násilie v Charlottesville nesú obe strany

Trump v zdôvodnení svojho kroku uviedol, že biznismenov nechce dostávať pod tlak. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že „radšej, ako by som tlačil na podnikateľov z Priemyselnej rady a Fóra pre stratégiu a politiku, obe rozpustím. Ďakujem vám všetkým!“

Odporúčame:
Taliban napísal Trumpovi otvorený list s požiadavkami, má 1600 slov

Násilnosti v Charlottesville vypukli v sobotu po tom, ako sa tam stretli tisícky stúpencov nadvlády bielej rasy, aby protestovali proti plánom na odstránenie spornej sochy. Bezprostredne po udalostiach Trump odsúdil násilie a nenávisť „na mnohých stranách“, čím si vyslúžil kritiku za to, že neodsúdil priamo rasistov. V utorok navyše tento názor zopakoval a opäť vyhlásil, že vinu za víkendové násilnosti v Charlottesville „nesú obe strany“.

Viac k témam: Charlottesville, Donald Trump
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump sa rozhodol rozpustiť svoje dva poradné výbory © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2017