Trump požiadal o registráciu svojho sloganu pre voľby 2020

Podľa jeho vysvetlenia pre Washington Post mu tieto slová napadli 7. novembra 2012, teda deň po znovuzvolení Baracka Obamu za prezidenta USA. WASHINGTON 26. januára (WebNoviny.sk) – Nový americký prezident Donald Trump podal žiadosť o registráciu svojho sloganu pre volebnú kampaň v roku 2020. Urobil tak prostredníctvom svojich právnikov už dva dni pred piatkovou inauguráciou. Žiadosť podala spoločnosť Donald J. Trump for President so sídlom v New Yorku a týka sa ochrany sloganu „Keep America Great“ (Zachovať Amerikou veľkou) ako obchodnej značky, informoval na svojej stránke denník Washington Times.

Toto slovné spojenie môže byť použité na tričkách i v tlačených publikáciách, najmä letákoch s informáciami o Donaldovi J. Trumpovi ako politickom kandidátovi. Viaceré americké médiá informovali, že Trumpa tento slogan napadol počas jeho nedávneho rozhovoru pre denník Washington Post. Ihneď aj poveril svojho právnika, aby slogan dal zaregistrovať – „s výkričníkom i bez“ na konci vety. Heslom Trumpovej predvolebnej kampane, ktorá ho vyniesla do Bieleho domu, bolo „Make America great again“ (Urobiť Ameriku znova veľkou).

Podľa jeho vysvetlenia pre Washington Post mu tieto slová napadli 7. novembra 2012, teda deň po znovuzvolení Baracka Obamu za prezidenta USA. Následne si ich tiež dal zaregistrovať ako obchodnú značku. Tento slogan bol trvalo prítomný na predvolebných mítingoch, reklamných predmetoch i šiltovkách, aké nosil aj Trump, ktorý vetu „Make America great again“ veľmi často opakoval i vo svojich prejavoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2017