Trump použil na adresu Clintonovej vulgárny výraz

Republikánsky prezidentský kandidát sa vyjadril vulgárne na adresu Hillary Clintonovej za to, že v primárnych voľbách Demokratickej strany v roku 2008 prehrala súboj so súčasným prezidentom Barackom Obamom.

Washington 22. decembra (WebNoviny.sk) – Republikánsky prezidentský kandidát a realitný magnát Donald Trump použil v pondelok vulgárny výraz na adresu Hillary Clintonovej za to, že v primárnych voľbách Demokratickej strany v roku 2008 prehrala súboj so súčasným prezidentom Barackom Obamom. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Mala na to, aby Obamu porazila,“ povedal Trump o Clintonovej v meste Grand Rapids v americkom štáte Michigan. „… Mala na víťazstvo – bola favoritkou – ale nechala sa ‚schlonged‘ a prehrala,“ dodal Trump. Slovo „schlong“ sa v jazyku jidiš používa slangovo na označenie penisu.

Komunikačná riaditeľka Clintonovej kampane Jennifer Palmieriová podľa denníka Guardian uviedla, že na Trumpa nebude reagovať, ale prihovára sa tým, ktorí chápu, že veľkopodnikateľove znevažujúce poznámky na adresu jeho potenciálnej protikandidátky v prezidentských voľbách v roku 2016 sú urážkou všetkých žien.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015