Trump po prvýkrát od nástupu k moci zatelefonuje Putinovi

Nový americký prezident sľúbil zlepšenie vzťahov s Ruskom.WASHINGTON 27. januára (WebNoviny.sk) – Telefonický rozhovor medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a jeho americkým partnerom Donaldom Trumpom je naplánovaný na sobotu 28. januára. Pre agentúru TASS to potvrdil dnes hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.Televízia CNN s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa administratívy nového prezidenta USA predtým uviedla, že Putin a Trump by sa mali v sobotu telefonicky spojiť.

Odporúčame:

Trump republikánom: Vrátime moc americkému ľudu

Pôjde tak o ich prvú konverzáciu od Trumpovho nástupu do úradu. CNN pripomenula, že nový americký prezident sľúbil zlepšenie vzťahov s Ruskom. Vyhlásil, že zruší sankcie, ktoré na Rusko uvalila administratíva exprezidenta Baracka Obamu, ak Moskva pomôže USA v boji proti teroristom.

Putin vo svojom novoročnom príhovore vyjadril nádej, že Rusko a USA budú schopné „dostať svoje vzájomné pôsobenie na medzinárodnej scéne na úplne novú úroveň“. Podľa šéfa Kremľa sú „vzťahy medzi Ruskom a USA dôležitým faktorom pri zabezpečovaní stability a bezpečnosti v modernom svete“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017