Trump a Peňa Nieto sa už o múre nebudú vyjadrovať verejne

Informácie o telefonáte s mexickým prezidentom Peňom Nietom potvrdil aj prezident USA Donald Trump.MEXIKO/WASHINGTON 27. januára (WebNoviny.sk) – Prezidenti Mexika a USA, Enrique Peňa Nieto a Donald Trump, sa v rámci piatkového telefonického rozhovoru o plánovanej spornej výstavbe múru na spoločnej hranici oboch krajín zhodli na tom, že o tejto citlivej otázke sa viac nebudú vyjadrovať na verejnosti. Oznámila to kancelária mexického prezidenta.

„Pokiaľ ide o pohraničný múr, obaja prezidenti uznali svoje jasné a veľmi verejné rozpory v postojoch v tejto citlivej otázke, a súhlasili s tým, že tieto rozdiely budú riešiť v rámci celkovej diskusie o všetkých aspektoch bilaterálnych vzťahov. Prezidenti súhlasili, že o tejto kontroverznej téme nebudú viac hovoriť verejne,“ píše sa vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

Mexická strana označila takmer hodinový telefonický rozhovor v čase napätia okolo stavania múru za „konštruktívny a produktívny“. Informácie o telefonáte s prezidentom Peňom Nietom potvrdil v piatok na tlačovej konferencii v Bielom dome aj prezident Donald Trump.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017