Tréner Malatinský predstavil nomináciu slovenských futbalistov na Memoriál Václava Ježka

350030_malatinsky 640x420.jpg

BRATISLAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov sa tento týždeň predstavia na 24. ročníku tradičného medzinárodného turnaja v Česku s názvom Memoriál Václava Ježka.

Na turnaji bude hrať osem tímov

Zverenci trénera Milana Malatinského si v základnej A-skupine postupne zmerajú sily s rovesníkmi z Ukrajiny (hrá sa v utorok 22. 8. o 11.00 h, dejisko Praha 9 – Střížkov), s vrstovníkmi z Islandu (v stredu 23. 8. o 11.00 h, Hostouň) a s domácim tímom Česka (v piatok 25. 8. o 17.00 h, dejiskom bude Ostrá).

Na tradičnom podujatí sa predstaví dovedna osem tímov, druhú štvorčlennú B-skupinu tvoria Jaoonsko, Maďarsko, USA a Rusko. Duely o konečné umiestnenie sú na programe v sobotu 26. augusta. Informuje o tom web fotbal.cz.

Odporúčame:
Lobotka má za sebou premiéru v La Lige, bol to pre neho nádherný zážitok

Najviac hráčov prišlo zo Slovanu

V 20-člennej nominácii slovenskej „osemnástky“, ktorú zverejnila oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ), figuruje aj jeden hráč pôsobiaci v zahraničí – Tomáš Filipiak z talianskeho Udinese Calcio. Najväčšie zastúpenie v kádri SR „18“ má s piatimi futbalistami ŠK Slovan Bratislava, štyroch „dodal“ AS Trenčín, troch hráčov MŠK Žilina.

Mladí Slováci na Memoriáli Václava Ježka vlani obsadili 7. priečku, keď si poradili s rovesníkmi zo Spojených arabských emirátov presvedčivo 5:0. Predtým v základnej B-skupine nestačili na Maďarov (0:2), zdolali Rusov (3:2) a podľahli Američanom (1:3); z troch zápasov v skupine získali futbalisti SR „18“ tri body, rovnaký počet vydolovali aj Rusi a Maďari – o konečnej štvrtej priečke pre Slovákov v rámci eliminačnej fázy rozhodlo skóre zo vzájomných duelov s týmito protivníkmi.

Odporúčame:
Aktualizované: Žilina znížila z 0:3 na 2:3, ale v Dunajskej Strede nakoniec prehrala 2:4

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov na Memoriál Václava Ježka v Česku (22. – 26. augusta 2017):

Adam Čech, Patrik Haramia, Martin Majling, Denis Potoma, Dominik Vajda (všetci ŠK Slovan Bratislava), Denis Chudý, Jakub Párkaň, Michal Petráš, Martin Petro (všetci AS Trenčín), Erik Švihel (FC 1904 DAC Dunajská Streda), Roland Gerebenits, Adam Mihálik, Ján Slatinský (všetci MŠK Žilina), Timotej Múdry, Tibor Slebodník (obaja 1. FC Tatran Prešov), Matúš Kmeť, Ivan Krajčírik (obaja MFK Ružomberok), Dominik Martišiak (FK Senica), Martin Murcko (Partizán Bardejov), Tomáš Filipiak (Udinese Calcio/Tal.)

Náhradníci:
Ján Krkoška, Samuel Suľa, Matej Vajs (všetci MŠK Žilina), Jakub Kadák, Daniel Sekerka (obaja AS Trenčín), Marko Kelemen, Tamás Magyarics (obaja FC 1904 DAC Dunajská Streda), Róbert Kóša, Peter Šútorík (obaja FC Nitra), Aurel Dávidík, Gergely Tumma (obaja FC Spartak Trnava), Dominik Saxa, Matúš Vojtko (obaja MFK Zemplín Michalovce), Mário Strachan, Rastislav Švec (obaja 1. FC Tatran Prešov), Richard Ludha (MFK Zemplín Michalovce), Jozef Rapoš (MFK Ružomberok), Nicolas Pochylý (ŠK Slovan Bratislava)

Realizačný tím:
Tréner: Milan Malatinský
Asistent trénera: Marek Bažík
Tréner brankárov: Miroslav Hrdina
Lekár: Jozef Mada
Masér: Martin Hradický
Technický vedúci: Michal Vengloš
Videoanalytik: Eleonóra Szombatová

Viac k témam: futbal, Milan Malatinský, slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Malatinský predstavil nomináciu slovenských futbalistov na Memoriál Václava Ježka © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2017