Tréner „belasých“ Országh sa môže vrátiť na post asistenta v slovenskej reprezentácii

364758_vladimir orszagh craig ramsay 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Vladimír Országh by sa mohol vrátiť na post asistenta trénera v slovenskej hokejovej reprezentácii. Uviedol to generálny manažér tímu SR Miroslav Šatan.

Országh sa svojej pozície v reprezentácii vzdal, keď sa stal hlavným koučom Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Asistenti Craiga Ramsayho sa odvtedy striedali, stabilne mu pomáhal iba Róbert Petrovický.

„Pozícia asistenta je otvorená. Vlado má nejaké plány, uvidíme, čo sa stane. Ďalšieho asistenta viac-menej nepotrebujeme, rotačný systém na striedačke sme utvorili, aby progresívni tréneri videli prácu kouča, ktorý desiatky rokov pôsobil v NHL. Je o to veľký záujem. Spýtajte sa Jana Pardavého, Ivana Droppu či Andreja Podkonického, či im to niečo dalo, alebo nie. Myslím si, že im to môže len pomôcť,“ povedal Šatan pre piatkové vydanie denníka Šport.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Slovan v KHL, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner „belasých“ Országh sa môže vrátiť na post asistenta v slovenskej reprezentácii © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2019