Trenčín vyrovnal na 1:1 aj 2:2, ale nakoniec prehral. Dunajská Streda doma nezaváhala

20.10.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti zo Senice sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2019/2020 vezú na víťaznej vlne. V nedeľňajšom stretnutí 12. kola základnej časti zvíťazili v Žiline nad hráčmi AS Trenčín 3:2 a nadviazali na nedávne triumfy nad Nitrou a Pohroním.

Trenčín vyrovnal na 1:1 aj 2:2

Trenčania v zápase dokázali dvakrát zmazať jednogólové vedenie hostí, a to zásluhou Chorváta Anteho Roguljiča a španielskeho menovca holandskej legendy Johana Neeskensa – Johna.

Tretí zásah Seničanov však prišiel v klinickom čase v 89. min z kopačky Brazílčana Ricarda Diasa, a tak si Seničania pripísali v dueli s Trenčanmi plný bodový zisk už vo štvrtom zápase za sebou.

DAC zostal v tabuľke na treťom mieste

Rovnako tretí víťazný duel v rade dosiahla aj Dunajská Streda, ktorá doma v MOL Aréne triumfovala nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1. Tím zo Žitného ostrova zostal na tretej priečke v tabuľke, z ktorej stráca dva body na druhú Žilinu a ďalšie na dva na vedúci Slovan Bratislava.

ViOn je po 12. kole na šiestej pozícii, ktorá zaručuje účasť v nadstavbovej skupine o titul. V druhom polčase stretnutia sa po takmer dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením objavil na trávniku v drese DAC maďarský stredopoliar Zsolt Kalmár.

Fortuna liga 2019/2020 – 12. kolo základnej časti

nedeľa

AS Trenčín – FK Senica 2:3 (1:1) – hralo sa v Žiline
Góly: 37. Roguljič, 80. Neeskens – 27. El Moudane, 56. Sulley, 89. Roberto Dias

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:0)
Góly: 13. M. Vida, 65. Divkovič – 62. Ďubek

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín vyrovnal na 1:1 aj 2:2, ale nakoniec prehral. Dunajská Streda doma nezaváhala © SITA Všetky práva vyhradené.