Trenčín nebude hrať v prvom zápase novej sezóny Fortuna ligy, rozhodla informácia z UEFA

381340_fut_ts76063 676x390.jpg

BRATISLAVA 16. júla (WebNoviny.sk) – Nová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa začne v sobotu 21. júla o 18.30 h zápasom FK Senica – FC Spartak Trnava.

Stretnutie úspešného účastníka májovej baráže s obhajcom majstrovského titulu bude mať úvodný výkop o 30 minút skôr v porovnaní s pôvodným harmonogramom vzhľadom na prebiehajúce rokovania o televíznych prenosoch na RTVS.

Zápas odložili na neurčito

Rovnaký časový posun je aj pri zápase 2. kola MŠK Žilina – FC Nitra, opäť so začiatkom v sobotu 28. júla o 18.30 h.

Nitrania súbojom pod Dubňom proti domácej Žiline vstúpia do nového ročníka Fortuna ligy, keďže ich zápas 1. kola s AS Trenčín odložili na zatiaľ neurčený termín.

Odporúčame:
Michalovskí futbalisti v príprave zdolali Lokomotívu Košice, Sereď prehrala s Györom

„Tento duel, ktorý sa mal pôvodne hrať v pondelok 23. júla na štadióne v Zlatých Moravciach, bol z dôvodu informácie z Európskej futbalovej únie (UEFA) a výsledkov dvoch moldavských klubov v úvodných stretnutiach 1. predkola Európskej ligy preložený na neurčito. Stále totiž existuje veľká pravdepodobnosť, že AS Trenčín by v prípade postupu cez čiernohorský FK Budučnost Podgorica (v prvom zápase Trenčín uspel 12. 7. na pôde súpera 2:0, odveta je 19. 7. v Myjave, pozn.) a zároveň postupu spomenutých moldavských mužstiev musel odohrať svoj duel 2. kola už v utorok 24. júla. Preto sme k odkladu fortunaligového stretnutia pristúpili už teraz. Vnímame ho ako najlepšie riešenie pre obidva kluby, ale najmä fanúšikov, ktorí by sa v opačnom prípade mohli len tri dni pred plánovaným termínom zápasu dozvedieť o jeho odklade. Náhradný termín bude závisieť od účinkovania AS Trenčín v Európskej lige,“ vysvetlil aktuálnu situáciu na webe fortunaliga.sk výkonný riaditeľ riadiacej organizácie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.

Zmena v programe 4. kola

Jedna zmena nastala aj v programe 4. kola Fortuna ligy 2018/2019. Zástupcovia Spartaka Trnava požiadali o odohranie stretnutia s MFK Zemplín Michalovce v Zlatých Moravciach vzhľadom na kolíziu s iným podujatím na Štadióne Antona Malatinského v Trnave v nedeľu 12. augusta. Prezídium ÚLK trnavskú žiadosť schválilo.

Odporúčame:
Trnava sa premiérovo predstaví v Lige majstrov, tribúny v zápase proti Mostaru budú prázdne

„Ďalšie posuny v harmonograme zápasov ešte môžu nastať podľa výsledkov slovenských zástupcov v európskych pohárových súťažiach i výberu stretnutí pre priame prenosy zo strany televíznych vysielateľov,“ dopĺňa informácia na webe fortunaliga.sk.

Fortuna liga 2018/2019

aktualizovaný program 1. kola:

Sobota 21. júla 2018:

FK Senica – FC Spartak Trnava (začiatok o 18.30 h),
MFK Ružomberok – ŠKF Sereď,
MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina (oba duely o 19.00 h)

Nedeľa 22. júla 2018:

FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 Dunajská Streda,
FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava (oba o 19.00 h)

Zostávajúci zápas 1. kola: FC Nitra – AS Trenčín, ktorý sa mal pôvodne odohrať v pondelok 23. júla 2018 o 19.00 h na trávniku v Zlatých Moravciach, odložili na zatiaľ neurčený termín.

Viac k témam: AS Trenčín, Fortuna liga, futbal, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín nebude hrať v prvom zápase novej sezóny Fortuna ligy, rozhodla informácia z UEFA © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018